Nawigacja

 • Nasz Patron nasza historia

  22 października klasy IVb i Va odwiedziły Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan i zapaliły znicze na grobie naszego Patrona. Był również czas na wspomnienie bohaterów - Wielkopolan. Po spacerze alejkami zabytkowego cmentarza klasy udały się do Muzeum Narodowego, gdzie brały udział w muzealnej lekcji w galerii obrazów. Uczniowie pod opieką przemiłych pań kustoszek, rozszyfrowywali historie baśniowe, legendy, mity i opowieści ukryte na obrazach. Okazało się, że obrazy mogą „mówić”. Co prawda, trzeba mieć trochę wiadomości z historii, literatury i kultury, a przedstawiona na obrazie scena „przemówi” do oglądających. Panie, prowadzące zajęcia, oczywiście pomagały w odczytywaniu obrazów. Zajęcia zakończyły się wspólnym malowaniem pastelami dalszych historii poznanych na obrazach.

  MSO

  IW

 • Konkurs na Najpiękneijsze Zdjęcie z Wakacji

  Konkurs na Najpiękneijsze Zdjęcie z Wakacji

  Nareszcie nadszedł ten dzień, kiedy mogliśmy wręczyć nagrody naszym uczniom za ich wyjątkowe prace w Szkolnym Konkursie Fotograficznym na najpekniejsze Zdjęcie z Wakacji. Konkurs przeprowadziły i zorganizowały pani Magdalena Knosala i pani Estera Kociołek.

  I miejsce Wiktor Kąsowski kl. IVC oraz maja Kusta kl. VIII

  II miejsce Emilia Bednarek kl. VIII

  III miejsce Wojtek Pawlicki kl. VC oraz Agnieszka Binczewska kl. IVB

  Wyróznienia otrzymali:

  Jakub Ciesla kl. VB

  Stanisław Ciesla kl. IVB

  Aleksandra Walczak kl. VIII

  Oliwia Dopierała kl. VIIA

  Maksymilian Styperek kl. VIIB

  Marta Jadowska kl. VA

  Wszystkim serdecznie gratulujemy! Fotorelacja znajduje się już na naszym FB.

  E. Kociołek

 • Pamiętamy o Patronie

  Pamiętamy o Patronie

  W naszej szkole ważna jest nie tylko nauka ale poszanowanie dla tradycji. patronem szkoły jest Ksawery Zakrzewski, poznański działacz, lekarz i wspaniały społecznik. Jestesmy dumni, że szkoła nosi jego imię. nasi uczniowie co roku odwiedzają jego grób i dbają, aby nie zabrakło zniczy na jego grobie. Tym razem na Cmentarz wybrały się klasy Va oraz Vc (pod opieką pani Magdaleny Knosali, pani Estery Kociołek oraz pana Mateusza Gozdka). Po uprzatnięciu grobu z liści, uczniowie ustawili i zapalili, przyniesione przez siebie znicze. Fotorelację z tego wyjscia można obejrzeć na FB naszejszkoły.

  E.K.

 • Obrazy z Mitologią w tle

  Obrazy z Mitologią w tle

  9 października klasa Vb i Vc (pod opieką pani Magdaleny Knosali,pani estery Kociołek i pana Mateusza Gozdka) wzięły udział w lekcji sztuki w Muzeum narodowym. Kultura powinna być znana i dostępna dla wszystkich, dlatego dbamy aby nasi uczniowie mieli do niej stały dostęp. Tym razem uczniowie wkroczyli w świat mitów greckich. Poznalismy różne sposoby ukazywania mitów przez artystów malarzy ale także rzeźbiarzy. Po zajęciach teoretycznych odbyły się zajęcia praktyczne, czyli Warsztaty artystyczne. uczniowie pastelami tworzyli własne wizje omówionych mitów. Więcej zdjeć można obejrzeć na FB naszej szkoły.

  E.K.

 • Czas na integrację

  Czas na integrację

  Po lekcjach oraz wytrwałej nauce czas na zabawę i integrację. Nie ma nic lepszego niż wspólne kręgle. Klasy 7a i 7b ( pod opieką pani Estery Kociołek,  pani Małgorzaty Leśniewicz, pana Mateusza Gozdka i pani Justyny Dudkowskiej) po wysiłku intelektualnym mogły wybrac się z opiekunami i wychowawcami do Galerii MM, gdzie grupy rywalizowały ze sobą o największą liczbę punktów. Okazało sie, że najlepszego "cela" mają najbardziej niepozorni na co dzien uczniowie. Wszyscy świetnie się bawili.Czas na zabawę jest u nas zawsze, pod warunkiem, ze się na niego zapracuje.Więcej zdjęć jak zawsze na naszym FB.

  E.K.

 • Sztuka w ciekawy sposób

  Sztuka w ciekawy sposób

  Niedawno, 17 października klasy 7a oraz 7 b ( pod opieka pani Estery Kociołek, pani Małgorzaty lesniewicz, Pani Justyny Dudkowskiej i pana Mateusza Gozdka) uczestniczyły w kolejnej już lekcji Sztuki w Muzeum Narodowym. ważną kwestią dla nas jest, aby nasi uczniowie mieli pojecie o szeroko rozumianej kulturze. Stąd także bierzemy udział w lekcjach przygotowanych przez specjalistów w cudownym otoczeniu dzieł sztuki naszego Poznańskiego Muzeum Narodowego. A przecież możemy pochwalić sie jako Poznań eksponatami, których wiele muzeów w Polsce nam zazdrości.

  Tym razem lekcja dotyczyła Biblii. Uczniowie rozrózniali kwestię motywów biblijnych i religijnych, dowiadywali się szczegółów z tworzenia dzieł związanych z Biblią oraz ich pochodzenia oraz czym były i do czego słuzyły apokryfy.

  Więcej zdjec jak zwykle na naszym FB szkoły.

  E.K.

 • Niezwykłą Lekcja

  Niezwykłą Lekcja

  Niedawno, 23 października klasa 7b pod opieką pani Estery Kociołek i pani Alicji Maciejewskiej, miała okazję uczestniczyć w lekcji bibliotecznej w miejscu całkiem niedaleko od nas. Odwiedziliśmy Bibliotekę Raczyńskich, a dokładnie filięnr 32, Bibliotekę dziecięca na osiedlu Armii Krajowej. lekcja dotyczył ksiażek związanych z fantastyką. Czekała na nas ciekawa prezentacja. Po omowieniu kwestii gatunkowych fantastyki, pani zaproponowała nam genialną grę. Było mnóstwo pomysłów, duzo śmiechu i wile niezwykłych zwrotów akcji podczas tworzenia fantastycznej opowieści. Uczniowie byli naprawdę aktywni i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyjatkowych zajęciach.

  Więcej zdjęc jak zwykle na FB naszej szkoły.

  E.K.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W piatek 12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty "Koncert Życzeń" w wykonaniu klas 4-8. Uczniowie klasowo wykonywali piosenki, nie zabrakło pięknych wierszy i poetyckich zyczeń a także wesołej scenki w wykonaniu aktorów z klasy 8. Życzenia złozyła wszystkim także pani dyrektor Grazyna Kożuchowska. Relacje z tego szczególnego dnia możecie zobaczyć na naszym FB szkoły, znajduje się tam nie tylko fotorelacja ale krórkie filmy z występów poszczególnych klas.

  E.K.

 • Arena Zawodów

  Arena Zawodów

   

  11 października br. odbyło się kolejne w tym roku wydarzenie wspomagające uczniów klas VIII w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Ósmoklasiści z naszej szkoły mieli okazję poszerzyć wiedzę o zawodach,  na specjalnych wyspach zapoznać się z profesjami, poznać zawody i umiejętności, które nabywają fachowcy w trakcie nauki w technikach i szkołach branżowych. Młodzież chętnie korzystała z proponowanych możliwości sprawdzenia się w różnym fachu. Znaleźli się również tacy, którzy sprawdzali swoich sił udzielając wywiadu. IW.

  Czytaj więcej: https://gloswielkopolski.pl/arena-zawodow-tego-cie-naucza/ar/13563696

  fotorelacja.

 • Noc Zawodowców

  Noc Zawodowców

  Noc Zawodowców już za nami. Uczniowie z klas VII i VIII naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu które promowało szkoły  branżowe i technika. Gospodarzem pierwszej edycji był  Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 przy ul. Rybaki 17 w Poznaniu. Mogliśmy również zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Odzieżowych im. W. Reymonta w Poznaniu oraz Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu. Celem Nocy Zawodowców było poszerzanie wiedzy z zakresu szkolnictwa branżowego i technicznego oraz promocja zakładów rzemieślniczych i przedsiębiorstw będących potencjalnym pracodawcą na rynku lokalnym. Co działo się w szkole w szkole można obejrzeć w galerii.

  IW

 • Odznaka Jakości za projekt Pieces of Europe 2017

  Odznaka Jakości za projekt Pieces of Europe 2017

  Podobno nieładnie jest się czymś chwalić, ale czasem można i warto, a nawet trzeba. Otóż... jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, że nasz zeszłoroczny projekt eTwinning Pieces of Europe 2017 otrzymał Krajową Odznakę Jakości przyznaną przez Krajowe Biuro eTwinning we Włoszech. Projekt w naszej szkole, kolejny rok z rzędu prowadzi pani Monika Świtała

   

  Zapraszamy na blog http://poligloteksp63poznan.blox.pl. Więcej informacji o naszych projektach znajdziecie w tagu eTwinning.

   

   

  W tym roku szkolnym też będziemy realizować projekt, a że naprawdę warto, możecie przekonać się, czytając opinie uczennic z klasy VI.

   

  "

  eTwinning był bardzo fajny. Wiele robiłyśmy, np. rozmawiałyśmy przez Skype`a z dziećmi z Włoch.

  Skype był super. Trochę się wstydziłam i mówiłam tylko trochę. eTwinning był fajny. Robiłyśmy różne gazetki. Pokazywałyśmy, że było super i zabawnie.

  Skype był super, choć wszyscy mega się stresowali.

  eTwinning to była dla mnie świetna przygoda. Poznałyśmy kultury krajów, z którymi współpracowałyśmy. Zaczęłyśmy lepiej pracować w grupie. Podszkoliłyśmy się w języku angielskim, który odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Towarzyszyły nam różne emocje.

  Skype ze szkołą z Włoch podobał mi się, ponieważ było dużo emocji. Najpierw wszyscy się cieszyli i nie mogli doczekać, a potem wszyscy się wstydzili. Włosi byli bardzo sympatyczni i rozmowni, i tak jak my, wstydzili się. Jeżeli byłaby możliwość, chciałabym to powtórzyć.

  eTwinning jest bardzo fajny i zabawny. Robimy dużo fajnych rzeczy: gazetki, nagrania, Skype, plakaty i wiele innych. Jest bardzo miła atmosfera. Często się wygłupiamy i żartujemy. Piszemy i wysyłamy listy, np. o sobie, o świętach itp. Bardzo lubię chodzić na super eTwinning.

  Skype był bardzo fajny.

  eTwinning był dla nas świetną przygodą, dzięki której zyskałyśmy nowych przyjaciół z Włoch, Czech, Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Bardzo nam się podobało. Robiłyśmy dużo plakatów, nagrań, zdjęć i piosenek.

  Mamy nadzieję, że po wakacjach znów będziemy tak świetnie się bawić jak w zeszłym roku szkolnym."

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  3 września w naszej szkole mialo miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Osobno odbywało sie dla klas nauczania poczatkowego i osobno dla klas IV- VIII. Wszystkich przywiatła pani Dyrektor grazyna Kożuchowska, życząc nam powodzenia w nadchodzącym roku pracy i zabawy. Społeczność uczniowska rozrasta się z kazdym rokiem, ku naszej ogromnej radości.

  W tym roku pojawiło się wiele zmian, odnowione korytarze, nowe sprzęty szkolne, książki. Pojawili się także nowi nauczyciele w naszym gronie, których serdecznie witamy.

  Ksiązki- podręczniki sa darmowe w naszej szkole. Wszystkie klasy powinny je otrzymać w ciagu najbliższych dni.

  E.K.

 • Innowacja Pedagogiczna: Jak powstaje książka?

  Innowacja Pedagogiczna: Jak powstaje książka?

  W naszej szkole na lekcji języka polskiego odbywają sie zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej: jak Powstaje Książka? Biorą w niej udział klasy 4c, 6a oraz 6b. Uczniowie dowiadują się podstawowych informacji o powstawaniu książek w dawnych czasach, sposobach ich druku. Jednym z nich były odbitki drukarskie. Uczniowie samodzielnie tworzą matrycę- linoryt inicjału ozdobnego. Nastepnie za pomoca farb tworzą ozdobne odbitki. Dziś dzięki technice otrzymujemy szybki druk w kilka dni. Kiedyś trwało to o wiele dłużej. Uczniowie mogli przekonać się na własnej skórze, ile pracy kosztuje wykonanie tylko jednej litery.Dzieci przystapiły do pracy z wielkim zapałem. Zdjęcia z zajęć można zobaczyć na anszym profilu FB szkoły.

  E. Kociołek

 • Apel pełen nagród

  Apel pełen nagród

  Dzisiaj odbył się kolejny apel z mnóstwem nagród dla naszych zdolnych uczniów. Pani I. Stypka wręczała nagrody w konkursie z J. Niemieckiego. Jako jeden z opiekunów Samorządu Szkolnego, podziękowania wręczał pan Mateusz Gozdek. Klasa IV a zwyciężyła w akcji zbierania "Groszy". Pani Magdalena Knosala wręczyła nagrody i dyplomy, aż w kilku konkursach plastycznych. Cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych plastycznie uczniów. Pani E. Kociołek wręczyła nagrody za koloraże, gazetki szkolnej "Ksawerka".

  Więcej zdjęć jak zwykle na FB szkoły.


  E.K.

 • Wspaniały Uczeń z IVB!

  Wspaniały Uczeń z IVB!

  Kolejny puchar w kolekcji Pawła Borkowskiego (IVb)! Tym razem z festiwalu szachowego z okazji 60-lecia spółdzielni " Osiedle Młodych" w kategorii do lat 14:)
  Oprócz pucharów i sławy Paweł będzie miał w tym roku wcześniejsze niż inni wakacje, ponieważ w ostatnim tygodniu roku szkolnego będzie brał udział w FINALE Szachowych Mistrzostw Wielkopolski w Sypniewie!!!

  M. Knosala

 • Wycieczka do Wiktorowa

  Wycieczka do Wiktorowa

  To już wspomnień czar... Kl. IVb na tegoroczną wycieczkę klasową wybrała się do Wiktorowa. Piękne miejsce, wiele atrakcji i wyzwań. Był czas na rekreację, integrację, edukację ale także wyjątkową zabawę. Uczniowie pod czujnym okiem Pani M. Knosali spędzili tam cały dzień. Więcej szczegółów z tego wypadu można zobaczyć w foto relacji zamieszczonej przez wychowawcę na FB naszej szkoły.

  E. K.

 • Wycieczka na Dolny Śląsk

  Wycieczka na Dolny Śląsk

  To był niezapomniany i cudowny czas! Wycieczka klasy 6a i 6b była pełna niezapomnianych chwil i wyjątkowych atrakcji. Na początku uczniowie z opiekunami zwiedzali Wrocław. Szlakiem Wrocławskich Krasnali przemierzyliśmy Starówkę, Rynek i OstrówTumski a na zakończenie odwiedziliśmy niezwykłe Hydropolis. Na filmach zamieszczonych na FB naszej szkoły, można zobaczyć niezwykłe rzeczy, które tam widzieliśmy. Od wielkiej kuli ziemskiej, przez wodne kurtyny na multimedialnych eksponatach skończywszy. Kolejnego dnia dzielnie weszliśmy się na Szczeliniec Wielki. Nikt się nie poddał. Przeszliśmy pomiędzy niezwykłymi załomami skalnymi i poznaliśmy liczne ciekawostki na temat tego miejsca. Na koniec dnia odiwedziliśmy również Polanicę Zdrój, uzdrowiskowe i wyjątkowe miasto z piękną Starówką. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Kopalnię w Nowej Rudzie, gdzie spotkaliśmy Zgredka- Ducha, który nieźle nas nastraszył. Niektórzy nawet się popłakali- ale tylko ze śmiechu. Na zakończenie naszego dnia zwiedziliśmy przepiękny zamek w Książu. Po szybkim obiedzie w zabytkowej Świdnicy, wyruszyliśmy do domu. To był czas pełen odpoczynku ale i odkrywania naszej pięknej Polski na nowo!

  E. Kociołek

 • DZIĘKUJEMY

  DZIĘKUJEMY

  Jak każdego roku tak i teraz, przyszedł czas na podziękowania dla Rodziców naszych kochanych uczniów. Rada Rodziców organizowała imprezy dla dzieci, niezwykłe wydarzenia i wspierała pracę szkoły. Jeżeli coś można powiedzieć o pracy szkoły, to tylko na podstawie zaangażowania rodziców w jej życie. Bo właśnie taką instytucją jest szkoła. Na nia skłądają sie różne elementy, ale tylko dzięki współpracy poszczególnych jej lementów można dokonać wielkich rzeczy.

  Szczególne podziękowania wręczała tego dnia dyrektor szkoły Pani Grazyna Kożuchowska. Na uroczystości szczególny występ miałą grupa flazoletów, prowadzona przez panią M. Pietrzak. Więcej zdjeć z tego wydarzenia można zobaczyć na naszym profilu FB.

  E.K.

 • Turniej Zerówek

  Turniej Zerówek

  Jak co roku, już po raz dziewiąty odbył się w naszej szkole turniej zerówek "Zanim zostaniesz pierwszakiem". Dzieci bawiły się wyśmienicie zmagając się w różnych konkurencjach,a na koniec wyszły z uśmiechem i upominkiem. Była rywalizacja, śmiech, integracja ale przede wszystkim, jak zawsze na naszym Turnieju świetna i niepowtarzalna zabawa. Całość imprezy zorganizowały i poprowadziły nasze wspaniałe panie Longina Krasuska i Maria Pietrzak. Więcej zdjeć z tej szczególnej imprezy można obejrzeć na naszym profilu F.B.

  E.K.

 • Nasi Mistrzowie- dołącz do nich!

  Nasi Mistrzowie- dołącz do nich!

  nasi Mistrzowie w Kajakarstwie! Patrzymy na nich z dumą!


  Maja Kuśta,Kuba Szorcz i Kuba Wojciechowski - 1 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski, srebro w Mistrzostwach Polski na 2000m,
  Oliwia Szorcz i Oliwia Klemczak (nasza absolwentka) - dwa razy drugie miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski i szóste na Mistrzostwach Polski,
  Natalia Wojciechowska (absolwentka) - pięciokrotna medalistka Mistrzostw Polski (2 srebra i 3 brązy),
  Martyna Klatt (absolwentka) - wielokrotna Mistrzyni Polski, srebrna medalistka Mistrzostw Europy, 7 miejsce na Mistrzostwach Świata,
  Klaudia Cyrulewska (absolwentka) - wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, 4 miejsce na Mistrzostwach Świata.
  Gratulujemy trenerowi i ciężko pracującym kajakarzom i dziękujemy za to, że możemy być z Was dumni.
  Warto dołączyć do tak znakomitego grona!


  Na treningi kajakarskie mogą zapisać się dzieci od klasy IV. Wystarczy zgłosić się do wychowawcy, a on skontaktuje chętnych z trenerem - Panem Piotrem Wojciechowskim. Potem już tylko ćwiczyć i zbierać medale:)

  Więcej zdjeć z zawodów, zajęć, mozecie zobaczyć na naszym FB szkoły!

  Magdalena Knosala

strona: