Poniedziałek 22.01.2018

Co nowego...

• W ten piątek mieliśmy okazję przeprowadzić w klasie VI B Projekt Interdyscyplinarny "Owoce Egzotyczne". Autorami Projektu są Panie Małgorzata Leśniewicz i estera Kociołek. Nasi uczniowie mogli dotykać, wąchać, próbować i zjadać mało znane owoce egzotyczne. Ich zadaniem było dokładnie przebadanie obiektów opisu :) Pracowali w grupach zapoznając się między innymi z : piatją (smoczym owocem), papają, miechunką, liczi, mangostanem, marakują, mango, czerymoyą, orzechem kokosowym, karambolą. W grupach przygtowywali plakat na temat owocu, który uznali głosowaniem za najsmaczniejszy.

• Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie oraz Rodzice, kochani Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły! Z okazji Nowego 2018 Roku przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia powodzenia i spełnienia marzeń! Niech ten 2018 rok, który właśnie się rozpoczyna, będzie pełen radosnych przeżyć, dumy z osiąganych zadań i celów. Niech nasza współpraca będzie owocniejsza niż do tej pory, bo przecież razem tworzymy naszą wspaniałą szkołę!

E.K.

• Cały stół książek, nagród i innych drobiazgów był jednym z głównych puktów zainteresowania ucznió podczas uroczystości 22 grudnia.

Uczniowie, którzy brali udział w różnych konkursach otrzymali nagrody. Wręczyła je pani dyrektor Grażyna Kożuchowska. Były to między innymi nagrody w Konkursie Matematycznym (organizowały Pani K. Fogt oraz Pani I. Białasik), Plastycznym (organizowała pani M. Knosala), na kalendarz Adwentowy (pani I. Stypka), Konkurs Przyrodniczo- Biologiczny ( organizowała pani M. Leśniewicz) Konkursy z J.angielskiego (p.Monika Świtała) oraz konkurs na koloraż i wiersz o jesieni, (na koloraż konkurs częściowo rozstrzygnięty, nagrody jeszcze czekają, organizowała pani E. Kociołek). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

• Nadszedł ten niezwykle uroczysty czas, kiedy nawet do naszej szkoły zajrzały Święta. Taka mniejsza uroczystość, czyli wigilie klasowe, jasełka i moc prezentów przy wspólnym, klasowym stole to nieodłączna tradycja naszych szkolnych murów!
    W tym roku pastorałki i jasełka przygotowały pani Marysia Pietrzak oraz pani Lucyna Wysocka. Piękne, tradycyjne i pełne uroku przedstawienie pełne było znanych wszystkim kolęd. Uczniowie przypomnieli historię narodzin Zbawiciela w małej stajence i cudownego czasu chwały i radości, który dzięki temu stał się udziałem wszystkich ludzi.