• Turniej piłkarski

  W dniu 29 września br. reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Turnieju organizowanym przez Szkołę nr 59. Chłopcy dzielnie i w pocie czoła wywalczyli III miejsce. Gratulujemy zaangażowania, woli walki, postawy fair play oraz umiejętności.

  ZOBACZ GALERIĘ

 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Miła i ważna wiadomość - nasza nauczycielka Agnieszka Jelińska-Hok została nominowana w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL! Rodzice, uczniowie, koleżanki i koledzy ze szkoły zagłosujcie - trzeba wysłać SMS pod nr 72355 o treści NPW.5. Informacje na stronie http://www.gloswielkopolski.pl/nasze-akcje/nauczyciel-na-medal/a/nauczyciel-na-medal-poznan-aktualne-wyniki,12571984/

  Zapraszamy do głosowania!

 • Spotkanie z ciekawą osobą

   Łukasz Wierzbicki 20 września  w naszej szkole opowiadał nam… ciekawe historie o początkach związanych z pisaniem…o dziadku o podróżach…o Kaziku…o niedźwiadku …i o wielu innych zwykłych i niezwykłych historiach. Wśród naszych młodych czytelników byli tacy, którzy znają już twórczość naszego lokalnego pisarza. Innych natomiast na tyle zaciekawił, że natychmiast postanowili sprawdzić zasoby biblioteki szkolnej. W miłej atmosferze, wśród licznych przedmiotów przywiezionych przez naszego gościa, pytania i odpowiedzi nie chciały się skończyć. 

  Monika Piasecka

  ZOBACZ GALERIĘ

   

 • PROFIL SZKOŁY NA FACEBOOK'U

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do polubienia i obserwowania naszego profilu na portalu społecznościowym. Znajdzieci tam Państwo informacje o działaniach naszej szkoły, imprezach, konkursach, działaniach na lekcjach i pracach uczniów!

  Wystarczy kliknąć tutaj

  Zapraszamy!

  E.K.

 • SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Do naszej szkoły w ten wtorek szeroko zawitali rodzice. Ze względu na zmiany jakie nastapiły po przekształceniu naszej szkoły w Szkołę Podstawową Ośmioletnią, Pani Dyrektor Grazyna Kożuchowska, przedstawiła najważniejsze informacje wszystkim przybyłym. Następnie rodzice udali się na spotkania z nauczycielami, którzy wprowadzili ich w szczególowe plany pracy na właśnie rozpoczety rok szkolny. A czeka nas naprawdę ciekawy rok pełen niezwykłych projektów, nowatorskich pomysłów i rewelacyjnych konkursów!

  E.K.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  4 wrzesnia o godzinie 10.15. uczniowie tłumnie wkroczyli do sali gimnastycznej szkoły! Własnie rozpoczęlismy kolejny rok szkolny 2017/2018. Wszystkich serdecznie powitała Pani Dyrektor Grażyna Kożuchowska. Przestawiła wszystkich nauczycieli i zmiany jakie czekają nas wraz z pierwszymi dniami w szkole.

  Witamy wszystkich uczniów od klas "0", aż po klasę 7!

  Uczniowie nowych i starych kolegów oraz koleżanki. W tym roku do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele. Wiele się zmieni, odkąd nasza szkoła przeszł Reformę Edukacji. W siódmych klasach pojawi się chemia, fizyka, biologia, geografia a takze jezyk niemiecki. Na szczęście nasi uczniowie mogą liczyć na wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która we wszytskim im pomoże.

  To rok pełen mozliwości, niespodzianek, nowych przyjaźni, zdobywania nieograniczonych horyzontów wiedzy! Do dzieła drodzy uczniowie!

  E.K.

  Galeria

 • INFORMACJA W SPRAWIE PODRĘCZNIKÓW

  08.06.2017

  Informacja w sprawie zwrotu kwoty za uszkodzenie, zniszczenie lub niezwrócenie podręcznika lub materiału edukacyjnego przekazanego uczniom szkoły podstawowej

   

  Uprzejmie informujemy, że w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego, szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego.

  Zwrot kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego stanowi dochód organu prowadzącego szkołę.

  W przypadku podręczników do klasy I, II i III, zapewnionych przez Ministra Edukacji Narodowej, kwota zwrotu wynosi:

  • 4,34 zł za każdą z czterech części „Naszego elementarza” do klasy I szkoły podstawowej;
  • 4,21 zł za każdą z dziewięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy II szkoły podstawowej;
  • 2,35 zł za każdą z dziesięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy III szkoły podstawowej

   

  Kwotę powyższą należy wpłacić na konto:

  Nr rachunku: 13 1020 4027 0000 1102 1264 0217 

  Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa nr 63, 61-341 Poznań ul. Starołęcka 142

  W treści przelewu należy wpisać: „zwrot za podręcznik ………………….klasa……., podając imię i nazwisko ucznia.

  Kserokopię dowodu wpływu należy dostarczyć do szkoły (oryginał do wglądu).

  Podstawa prawna:

  Art. 22ak ust. 3 ustawy z dnia  7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.).

   

  W przypadku podręczników lub materiałów edukacyjnych zakupionych ze środków dotacji celowej, czyli:

  - do języka angielskiego do klasy I, II, III szkoły podstawowej

  - wszystkie podręczniki do klasy IV i V szkoły podstawowej

  należy zagubiony lub zniszczony podręcznik odkupić i zwrócić do biblioteki. Należy kupić ten sam podręcznik!

   

   

   

 • Święto flagi

  2 - maja na placu przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim wojewoda wielkopolski Marlena Maląg przewodniczyła głównym uroczystościom związanych z naszą Flagą Narodową i Hymnem Państwowym. Jednym z punktów uroczystości było wręczenie specjalnie przygotowanych na ten dzień flag. Flagi odebrali uczniowie czterech wyróżnionych szkół, w imieniu naszej szkoły flagę odebrała Anna Maszewska uczennica klasy Vb. Uroczystość  zakończyła się uroczystym koncertem w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

        Tegoroczne obchody Święta Flagi zbiegły się z 150 rocznicą utworzenia Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. W naszej szkole odbyła się WIECZORNICA SOKOŁA. Spotkaniu przewodniczył Prezes T.G. „Sokół” Druh Przemysław Sytek. Odbyły się okolicznościowe wystąpienia, otwarcie wystawy 150 -  LECIA POLSKIEGO SOKOŁA  oraz 130 -  LECIA ZAŁOŻENIA GNIAZDA W POZNANIU, wymiana poglądów, wspomnienia, pieśni sokole i patriotyczne.

  zobacz galerię

 • NA STACJI KOLEJOWEJ TUWIMOWO

  10 i 11 stycznia uczniowie klas II i III wyruszyli ze stacji Tuwimowo w poetycką podróż wokół wierszy Juliana Tuwima. Motywem przewodnim była "Lokomotywa", dzieci mogły także wysłuchać "Słonia Trąbalskiego" i "O panu Tralalińskim". Spotkanie odbyło się na tle starego peronu, namalowanego na wielkim materiale. Jednym z zadań było ustawienie wagonów z wiersza "Lokomotywa" w odpowiedniej kolejności. Odbył się konkurs ze znajomości treści wybranych wierszy oraz konkurs bajkowych zagadek, w których dzieci musiały odgadnąć z jakiej bajki pochodzi namalowany bohater. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą, wzbudzając podziw organizatorek. Było dużo śmiechu, miło spędziliśmy czas!

  Katarzyna Wikieł i Alicja Maciejewska

  Zobacz galerię

 • Udział w Godzinie Kodowania jest kontynuacją  działań związanych
  z programowaniem w naszej szkole. To już trzeci rok z rzędu włączamy się do ogólnoświatowej inicjatywy upowszechniającej programowanie. GODZINA KODOWANIA  w tym roku przypadła od 5 – 11 grudnia. Jest to globalna akcja, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. W tym roku pierwszy raz uczestniczyli w niej również nasi młodsi uczniowie. Przyjęli wyzwanie i pełni skupienia krok po kroku, wykonywali kolejne zadania w Kodable, Angry Birds czy Anna and Elsa. Starsi nie mogli oprzeć się by nie spróbować swoich sił w Star Wars czy  nowym Minecraft.

         W Godzinie Kodowania można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Do programowania zachęcamy również rodziców a także młodsze dzieci, gdyż jak mówił  Bill Gates

   Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”.

  I.W.

   

 • W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do IV edycji programu Mistrzowie Kodowania. To program edukacyjny, którego celem jest upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Na zajęciach dzieci uczą się programowania w języku Scratch. Udział biorą w nim chętni uczniowie klasy szóstej. Dzieciaki w mgnieniu oka przyswajają nowe informacje, są niezwykle zaangażowani i kreatywni.

  Możliwość pracy online w programie Scratch, pozwala by rozwijać swoje zainteresowania również w domu. Projekt organizowany przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”.

  I.W.

   

 •  Tydzień Kodowania w naszej szkole. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja i promocja nauki programowania. By choć pośrednio włączyć się w Tydzień Kodowania - Code Week Polska, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, uczniowie klas IV – VI mieli okazję uczestniczyć  w ciekawych i rzadko stosowanych zajęciach informatycznych - Aktywności unplugged, czyli aktywności uczniów bez komputera.

  Tim Bell, Ian H. Witten i Mike Fellows autorzy  ksiażki  „Informatyka bez komputera!” odkryli iż …„wiele ważnych koncepcji z podstaw informatyki można uczyć bez komputera – więcej: czasami komputer może po prostu odciągać uwagę ucznia od istoty rzeczy”…Dlatego my na zajęciach komputerowych bawiliśmy się w programistów i jednocześnie roboty, wykorzystując do tego przygotowane plansze i kartki papieru.

  I.W.

 • Uczniowie klasy czwartej podczas omawiania lektury świetnie połączyli naukę z zabawą. Kilka lekcji języka polskiego stało się niezwykłą podróżą w bajkowy świat Pana Kleksa. Przez moment szkoła zaczęła być najprawdziwszą Akademią. Do klasy przybyły zwykłe i niezwykłe przedmioty. Odbyła się lekcja kleksografii jak i przędzenie literek. Snuto niezwykłe opowieści i pojawiły się sny…nie tylko o siedmiu szklankach. Praca z książką Jana Brzechwy pt: „Akademia Pana Kleksa” okazała się bardzo  miła.

  Do zobaczenia na kolejnych lekcjach języka polskiego.

  GALERIA

  Monika Piasecka

 • PROJEKT - "POZNAŃ STAWIA NA ZDROWIE"

  GIMNASTYKA KOREKCYJNA – HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

  Poniedziałek 14.15 – 15.00  zgłoszone dzieci z klas I i IIc

  Środa 13.40 – 14.25 zgłoszone dzieci z klas IIa i IIb

   

  prowadząca M.Kozłowska

 • WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/17

  1 września to wyjątkowy dzień. Właśnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 16/17.  Stęsknieni;) wypoczęci i uśmiechnięci wróciliśmy do dzkoły. Przywitaliśmy nowe koleżanki i kolegów.

  Wszystkim Uczniom życzymy sukcesów w nauce, wytrwałości i samozaparcia w dążeniu do wybranego celu, Rodzicom i Nauczycielom cierpliwości, kreatywności, abyśmy potrafili wychować nasze dzieci na mądre, rezolutne
  i szlechetne.

  I.W.

   

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

  10 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wszyscy zebraliśmy się na boisku szkolnym, każdy z przyniesioną z domu książką i przez 15 minut czytaliśmy po cichu swoją lekturę.

  Pod koniec sierpnia poznaliśmy wyniki akcji – okazało się, że aż 432 608 osób z całej Polski czytało książki. Został ustanowiony rekord masowego czytania!! Super, że braliśmy udział w tej akcji! Oby przy okazji wzrosło czytelnictwo w naszej szkole..

  Alicja Maciejewska

  Zobacz galerię

 • Zakończenie zajęć „Przyjaciele Zippiego”

  Od października 2015r uczniowie klasy IA uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach psychoedukacyjnych prowadzonych przez p. psycholog Elżbietę Pleskacz. Jest to międzynarodowy program profilaktyczny dla małych dzieci, który kształtuje i rozwija umiejętności społeczne. Uczy on różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Takie same zajęcia dla uczniów klasy 0 prowadziła wychowawczyni p. Maria Pietrzak.

  W grudniu w holu szkoły można było podziwiać wystawę pomysłowych patyczaków wykonanych przez dzieci obu klas (patyczak Zippi jest jednym z bohaterów naszych spotkań). Dnia 18. 05. natomiast obyło się uroczyste zakończenie zajęć ,,Przyjaciele Zippiego’’ w klasie IA. W tym dniu dzieci wykonywały tekturowe korony ze swoim imieniem oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na koniec był mały poczęstunek oraz wspólna sesja zdjęciowa, której efekty można podziwiać na naszej stronie J

  Mamy nadzieję, że dzieci będą wykorzystywać zdobyte umiejętności w codziennym życiu i staną się prawdziwymi przyjaciółmi jak Lila i Tig.

  ZOBACZ GALERIĘ

                                                                                Elżbieta Pleskacz

 • PROJEKT "UŚMIECHNIĘTY ŚWIAT JANA BRZECHWY"

  W kwietniu został przeprowadzony w szkole projekt dla klas I-III „Uśmiechnięty świat Brzechwy”.

  W klasach pierwszych odbył się konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z wierszy Jana Brzechwy” oraz konkurs recytatorski.

  Klasy II-III miały za zadanie wymyślić hasło i wykonać plakat promujący czytanie książek oraz przygotować się do teleturnieju ze znajomości wybranych wierszy Brzechwy.

  Oto zwycięzcy w poszczególnych konkursach.

  Konkurs plastyczny:

  I miejsce – Kasia Bocheńska kl.1c

  II miejsce – Michalina Zaremba kl.1b

  III miejsce – Gabrysia Witczak kl.1b

  Wyróżnienie – Agnieszka Binczewska kl.1b

  Wyróżnienie – Marysia Kocik kl.1b

  Wyróżnienie – Szymon Michalski kl.1b

  Wyróżnienie – Kacper Nowak kl.1b

  Konkurs recytatorski:

  I miejsce – Kasia Bocheńska kl.1c

  II miejsce – Szymon Tomas kl.1a

  III miejsce – Agnieszka Binczewska kl.1b

  Wyróżnienia: Marta Przybył i Franek Szczeszak z kl.1a oraz Marysia Kocik z kl.1b.

  W rywalizacji klasowej:

  I miejsce – klasa 3

  II miejsce – klasa 2b

  III miejsce – klasa 2c

  IV miejsce – klasa 2a

  Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich konkursach. Piękne prace plastyczne można obejrzeć w holu szkoły. Recytatorzy doskonale deklamowali wiersze, wzbogacając występ o zabawne rekwizyty. Drużyny, wybrane z klas, zadziwiły precyzyjną znajomością najmniejszych szczegółów z treści utworów Brzechwy. Była super zabawa w „Uśmiechniętym świecie Brzechwy”!

  Organizatorki: Agnieszka Jelińska-Hok i Alicja Maciejewska

  Zobacz galerię

   

 • Zapraszamy wszystkich do udziału

 • Program „Przyjaciele Zippiego” w naszej szkole

  Od października 2015 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w kolejnej edycji zajęć programu ,,Przyjaciele Zippiego’’. W tym roku szkolnym w cotygodniowych zajęciach psychoedukacyjnych prowadzonych przez p. Marię Pietrzak bierze udział kl. 0, a w zajęciach prowadzonych przez p. psycholog Elżbietę Pleskacz kl. IA. ,,Przyjaciele Zippiego’’ jest to międzynarodowy program profilaktyczny dla małych dzieci, który kształtuje i rozwija ich umiejętności społeczne. Uczy on różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

  Podczas zajęć uczniowie poznają przygody rodzeństwa Lili i Tiga, ich szkolnych przyjaciół oraz patyczaka Zippiego. Następnie poszczególne zachowania bohaterów są omawiane w klasie i stają się podstawą nabywania nowych umiejętności przez uczniów (ćwiczonych podczas odgrywania różnorodnych scenek i innych zadań). Dzięki uprzejmości p. Moniki Kozłowskiej, która w domu hoduje patyczaki uczniowie kl. IA mieli okazję zobaczenia na lekcji żywego patyczaka. Bardzo dziękuję p. Monice za udostępnienie nam tego ciekawego zwierzątka. Patyczak wywołał prawdziwą furorę w klasie, a uczniowie obchodzili się z nim bardzo łagodnie!

  Jednym z efektów zajęć jest wystawa patyczaków wykonanych przez chętnych uczniów i ich rodziców mieszcząca się od początku grudnia w holu szkoły. W tym roku szkolnym rekordowa liczba dzieci wzięła udział w tej inicjatywie, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i małymi niespodziankami. Prace zostały wykonane przeróżnymi technikami i pokazują dużą kreatywność naszych dzieci. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wykonali te wspaniałe prace za zaangażowanie i pomysłowość!

  Serdecznie zapraszam do obejrzenia naszej wystawy.

                                                                          Elżbieta Pleskacz – psycholog szkolny

strona: