• PROJEKT INTERDYSCYPLINARNY OWOCE EGZOTYCZNE

  W ten piątek mieliśmy okazję przeprowadzić w klasie VI B Projekt Interdyscyplinarny "Owoce Egzotyczne". Autorami Projektu są Panie Małgorzata Leśniewicz i estera Kociołek. Nasi uczniowie mogli dotykać, wąchać, próbować i zjadać mało znane owoce egzotyczne. Ich zadaniem było dokładnie przebadanie obiektów opisu :) Pracowali w grupach zapoznając się między innymi z : piatją (smoczym owocem), papają, miechunką, liczi, mangostanem, marakują, mango, czerymoyą, orzechem kokosowym, karambolą. W grupach przygtowywali plakat na temat owocu, który uznali głosowaniem za najsmaczniejszy.

  W naszej szkole staramy się nie tylko sprawić, aby edukacja i nauczanie było ciekawe i atrakcyjne, ale przede wszystki przenieść terorię w praktykę jak tylko jest to możliwe. Poznawanie roślin i owoców na przyrodzie, tworzenie opisu przedmiotu? Czy można to połączyć! Oczywiscie, na naszych nauczycieli można pod tym względem zawsze liczyć.

  Więcej zdjeć mozecie zobaczyć w galerii na FB.

  E.K.

 • NOWY 2018 ROK

  Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie oraz Rodzice, kochani Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły! Z okazji Nowego 2018 Roku przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia powodzenia i spełnienia marzeń! Niech ten 2018 rok, który właśnie się rozpoczyna, będzie pełen radosnych przeżyć, dumy z osiąganych zadań i celów. Niech nasza współpraca będzie owocniejsza niż do tej pory, bo przecież razem tworzymy naszą wspaniałą szkołę!

  E.K.

 • WRĘCZANIE GRUDNIOWYCH NAGRÓD

  Cały stół książek, nagród i innych drobiazgów był jednym z głównych puktów zainteresowania ucznió podczas uroczystości 22 grudnia.

  Uczniowie, którzy brali udział w różnych konkursach otrzymali nagrody. Wręczyła je pani dyrektor Grażyna Kożuchowska. Były to między innymi nagrody w Konkursie Matematycznym (organizowały Pani K. Fogt oraz Pani I. Białasik), Plastycznym (organizowała pani M. Knosala), na kalendarz Adwentowy (pani I. Stypka), Konkurs Przyrodniczo- Biologiczny ( organizowała pani M. Leśniewicz) Konkursy z J.angielskiego (p.Monika Świtała) oraz konkurs na koloraż i wiersz o jesieni, (na koloraż konkurs częściowo rozstrzygnięty, nagrody jeszcze czekają, organizowała pani E. Kociołek). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

  Więcej zdjeć na naszym profilu F.B.

  E.K.

 • SZKOLNE JASEŁKA

  Nadszedł ten niezwykle uroczysty czas, kiedy nawet do naszej szkoły zajrzały Święta. Taka mniejsza uroczystość, czyli wigilie klasowe, jasełka i moc prezentów przy wspólnym, klasowym stole to nieodłączna tradycja naszych szkolnych murów!
  W tym roku pastorałki i jasełka przygotowały pani Marysia Pietrzak oraz pani Lucyna Wysocka. Piękne, tradycyjne i pełne uroku przedstawienie pełne było znanych wszystkim kolęd. Uczniowie przypomnieli historię narodzin Zbawiciela w małej stajence i cudownego czasu chwały i radości, który dzięki temu stał się udziałem wszystkich ludzi.

  Z tej okazji składamy Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia Świąteczne. Wesołych Świąt.

  Po wiecej zdjęć a nawet filmów zapraszamy na nasz profil F.B.

  E.K.

 • WIECZÓR "TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA"

  14grudnia  nasza szkoła podstawowa miała zaczyt gościć w swoich prograch seniorów ze Starołęki. Nasza sala wypełniła się po brzegi. Na wszystkich przybyłych czekał bufet oraz kawa i herbata. Specjalne słowo z ewangelii wygłosił nasz Proboszcz. następnie rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Grupę folklorystyczną taniec i spiew przygotowały panie M. Piasecka oraz M. Knosala. Tańce Mikołajów oraz flażolety przygotowała pani M. Pietrzak. Na koniec wystapiła grupa Pastorałek pod opieką pani Lucyny Wysockiej. Nad tym, aby nikomu nie zabrakło słodkich pierników, kawy czy herbaty czuwała klasa VI B pod opieką pani E. Kociołek.

  Mamy nadzieję, że tak miło spędzony czas na długo zostanie w pamięci naszych gości.

  Zdjęcia mozna obejrzeć na naszym profilu F.B.

  E. K.

 • W POSZUKIWANIU PRZYPRAW PIERNIKOWYCH

  Uczniowie klasy VIB pod opieką pani E. Kociołek i M. Lesniewicz mieli okazję odwiedzić Ogród Botaniczny w Poznaniu. Odnyła się tam szczególna lekcja pełna aromatów. Dowiedzieliśmy się z jakich skąłdników powstaje nasza świąteczna przyprawa piernikowa. Poznaliśmy rosliny, z których są wytwarzane jej składniki, z jakich części swiata pochodzą. Sama lekcja odbywała sie w dwóch etapach: poznawanie roslin w szklarniach oraz część warsztatowa z wąchaniem przypraw i ozdabianiem glinianego piernika. To była wyjątkowo pouczajaca lekcja w terenie!

  Więcej zdjeć można zobaczyć na naszym prosfilu FB.

  E. K.

 • NASZ ŁAŃCUCH NA TARGACH POZNAŃSKICH

  Nasz łańcuch świąteczny, przygotowany przez klasy od I do VII dołaczył do innych na Targach Poznańskich podczas Artystyczno - Świątecznych wystaw. Możemy być naparwdę dumni z jego długosci, uczniowie przygotowywali elementy w domu, na lekcjach, na korytarzu, samodzielnie, klasowo i w mniejszych grupach! Brawo My!

  Więcej zdjeć z przygotowań i samych targów jak zwykle na profilu FB naszej szkoły!

  E.K.

 • SZKOLNY KONURS RECYTATORSKI JESIENNA MELANCHOLIA

  Szkolny Konkurs Recytatorski "Jesienna Melancholia" już za nami! Uczestnicy w tym roku pokazali prawdziwą poetycką duszę i wybrali naprawdę piękne i długie utwory! Wielkie brawa dla wszystkich nagrodzonych:

  1. miejsce Julia Górecka VI a,

  2. miejsce Mateusz Siewruk VIa,

  3.miejsce Eliza Czisch IVc

  4.  miejsc Julia Słomińska IVc

  Więcej zdjęć na naszym FB.

  Wszyscy uczniowie otrzymali piękne nagrody i dyplomy! Jeszcze raz gratulujemy!
  E.K.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA OD KLASY VI

  Klasa VI B przygotowała przedstawienie dla klasy I z okazji Dnia Pluszowego Misia. Krótkie inscenizacje znanych wierszy odegrali uczniowie starszej klasy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Dodatkowo opowiedzieli do czego potrzebne są dzieciom przytulanki, zabawki oraz jak należy je traktować. Misie, to wspaniała pamiatka i dobry przyjaciel dla małych dzieci, nastolatków a nawet dorosłych. Na zakończenie zarówno szóstoklasiści jak i wszyscy pierwszoklasiści brali udział we wspólnej zabawie "Stary Niedźwiedź mocno spi".

  Galeria

  Więcej zdjeć na FB

   

  E.K.

   

 • LEKCJA W LESIE DESZCZOWYM

  Klasa VI B w ubiegły piatek, 17 listopada brala udział w niezwykłej lekcji przygotowanej przez panią Małgorzatę Lesniewicz i panią Esterę Kociołek. Ta interdyscyplinarna lekcja, połączenie języka polskiego oraz przyrody, odbyła się w Poznańskiej Palmiarni. Uczniwoie musieli wykonać powierzone im zadania, uzupełnić na ocenę karty pracy, poruszajac się po róznych strefach klimatycznych. nauka w praktyce? To jest to, czego chcemy dla naszych uczniów, nawet jesli miałaby to być dżungla! Egzotyczne rośliny, szum wodospadów, krzyki papug i zapach kwiatów to tylko część niezwykłego otoczenia, w którym mogli pracować nasi uczniowie. Największą radoscią okazały się także japońskie karpie, które można było nakarmić. Na swoją lekcje oczekuje kolejna klasa szósta!

  mała Galeria

  Więcej na FB

  E. K.

   

 • Dzień Niepodległości

  W tym roku Dzień Niepodległości świętowaliśmy 9 listopada. Ubrane w stroje galowe dzieci uczestniczyły w uroczystej  akademii. Wszystkie klasy śpiewały patriotyczne  piosenki. Dla młodszych uczniów  dzień ten był połączony  z przedstawieniem o świętym Marcinie i konkursem  plastycznym składającym się z dwóch prac: plakatu, na którym klasy ilustrowały przysłowia o świętym Marcinie i witrażu  ukazującego jak święty Marcin podzielił się swoim płaszczem z żebrakiem. Dzieci pod opieką wychowawców wykonały przepiękne prace, które można podziwiać na korytarzu  naszej 

  zobacz galerię ŚW. MARCIN

 • Wycieczka na Lednicę

  W sobotę 21 października uczniowie z klas III mieli możliwość udziału w bardzo ciekawej wycieczce, na którą  zostali zaproszeni przez ks. Proboszcza Janusza Molewskiego w ramach spotkań przygotowujących do I Komunii świętej. Pojechaliśmy na Lednicę, gdzie najprawdopodobniej nad jeziorem Lednickim nasz pierwszy władca Mieszko I, a z nim nasi pradziadowie przyjęli chrzest. Nad brzegami jeziora odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Przeszliśmy pod Rybą dotarliśmy do krzyża „pod Giewontem”. Po drodze  towarzyszył nam osiołek, zobaczyliśmy piec chlebowy, pomodliliśmy się przy grobie ks. Jana Góry. Po powrocie z Pól Lednickich, czekała na nas herbata i drożdżówka, po  posiłku  przyszedł czas na tańce Lednickie i zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II.  O godzinie 14.00 rozśpiewanym autokarem wróciliśmy szczęśliwie do domu.

  ZOBACZ GALERIĘ

 • Turniej piłkarski

  W dniu 29 września br. reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Turnieju organizowanym przez Szkołę nr 59. Chłopcy dzielnie i w pocie czoła wywalczyli III miejsce. Gratulujemy zaangażowania, woli walki, postawy fair play oraz umiejętności.

  ZOBACZ GALERIĘ

 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Miła i ważna wiadomość - nasza nauczycielka Agnieszka Jelińska-Hok została nominowana w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL! Rodzice, uczniowie, koleżanki i koledzy ze szkoły zagłosujcie - trzeba wysłać SMS pod nr 72355 o treści NPW.5. Informacje na stronie http://www.gloswielkopolski.pl/nasze-akcje/nauczyciel-na-medal/a/nauczyciel-na-medal-poznan-aktualne-wyniki,12571984/

  Zapraszamy do głosowania!

 • Spotkanie z ciekawą osobą

   Łukasz Wierzbicki 20 września  w naszej szkole opowiadał nam… ciekawe historie o początkach związanych z pisaniem…o dziadku o podróżach…o Kaziku…o niedźwiadku …i o wielu innych zwykłych i niezwykłych historiach. Wśród naszych młodych czytelników byli tacy, którzy znają już twórczość naszego lokalnego pisarza. Innych natomiast na tyle zaciekawił, że natychmiast postanowili sprawdzić zasoby biblioteki szkolnej. W miłej atmosferze, wśród licznych przedmiotów przywiezionych przez naszego gościa, pytania i odpowiedzi nie chciały się skończyć. 

  Monika Piasecka

  ZOBACZ GALERIĘ

   

 • PROFIL SZKOŁY NA FACEBOOK'U

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do polubienia i obserwowania naszego profilu na portalu społecznościowym. Znajdzieci tam Państwo informacje o działaniach naszej szkoły, imprezach, konkursach, działaniach na lekcjach i pracach uczniów!

  Wystarczy kliknąć tutaj

  Zapraszamy!

  E.K.

 • SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Do naszej szkoły w ten wtorek szeroko zawitali rodzice. Ze względu na zmiany jakie nastapiły po przekształceniu naszej szkoły w Szkołę Podstawową Ośmioletnią, Pani Dyrektor Grazyna Kożuchowska, przedstawiła najważniejsze informacje wszystkim przybyłym. Następnie rodzice udali się na spotkania z nauczycielami, którzy wprowadzili ich w szczególowe plany pracy na właśnie rozpoczety rok szkolny. A czeka nas naprawdę ciekawy rok pełen niezwykłych projektów, nowatorskich pomysłów i rewelacyjnych konkursów!

  E.K.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  4 wrzesnia o godzinie 10.15. uczniowie tłumnie wkroczyli do sali gimnastycznej szkoły! Własnie rozpoczęlismy kolejny rok szkolny 2017/2018. Wszystkich serdecznie powitała Pani Dyrektor Grażyna Kożuchowska. Przestawiła wszystkich nauczycieli i zmiany jakie czekają nas wraz z pierwszymi dniami w szkole.

  Witamy wszystkich uczniów od klas "0", aż po klasę 7!

  Uczniowie nowych i starych kolegów oraz koleżanki. W tym roku do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele. Wiele się zmieni, odkąd nasza szkoła przeszł Reformę Edukacji. W siódmych klasach pojawi się chemia, fizyka, biologia, geografia a takze jezyk niemiecki. Na szczęście nasi uczniowie mogą liczyć na wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która we wszytskim im pomoże.

  To rok pełen mozliwości, niespodzianek, nowych przyjaźni, zdobywania nieograniczonych horyzontów wiedzy! Do dzieła drodzy uczniowie!

  E.K.

  Galeria

 • INFORMACJA W SPRAWIE PODRĘCZNIKÓW

  08.06.2017

  Informacja w sprawie zwrotu kwoty za uszkodzenie, zniszczenie lub niezwrócenie podręcznika lub materiału edukacyjnego przekazanego uczniom szkoły podstawowej

   

  Uprzejmie informujemy, że w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego, szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego.

  Zwrot kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego stanowi dochód organu prowadzącego szkołę.

  W przypadku podręczników do klasy I, II i III, zapewnionych przez Ministra Edukacji Narodowej, kwota zwrotu wynosi:

  • 4,34 zł za każdą z czterech części „Naszego elementarza” do klasy I szkoły podstawowej;
  • 4,21 zł za każdą z dziewięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy II szkoły podstawowej;
  • 2,35 zł za każdą z dziesięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy III szkoły podstawowej

   

  Kwotę powyższą należy wpłacić na konto:

  Nr rachunku: 13 1020 4027 0000 1102 1264 0217 

  Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa nr 63, 61-341 Poznań ul. Starołęcka 142

  W treści przelewu należy wpisać: „zwrot za podręcznik ………………….klasa……., podając imię i nazwisko ucznia.

  Kserokopię dowodu wpływu należy dostarczyć do szkoły (oryginał do wglądu).

  Podstawa prawna:

  Art. 22ak ust. 3 ustawy z dnia  7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.).

   

  W przypadku podręczników lub materiałów edukacyjnych zakupionych ze środków dotacji celowej, czyli:

  - do języka angielskiego do klasy I, II, III szkoły podstawowej

  - wszystkie podręczniki do klasy IV i V szkoły podstawowej

  należy zagubiony lub zniszczony podręcznik odkupić i zwrócić do biblioteki. Należy kupić ten sam podręcznik!

   

   

   

 • Święto flagi

  2 - maja na placu przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim wojewoda wielkopolski Marlena Maląg przewodniczyła głównym uroczystościom związanych z naszą Flagą Narodową i Hymnem Państwowym. Jednym z punktów uroczystości było wręczenie specjalnie przygotowanych na ten dzień flag. Flagi odebrali uczniowie czterech wyróżnionych szkół, w imieniu naszej szkoły flagę odebrała Anna Maszewska uczennica klasy Vb. Uroczystość  zakończyła się uroczystym koncertem w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

        Tegoroczne obchody Święta Flagi zbiegły się z 150 rocznicą utworzenia Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. W naszej szkole odbyła się WIECZORNICA SOKOŁA. Spotkaniu przewodniczył Prezes T.G. „Sokół” Druh Przemysław Sytek. Odbyły się okolicznościowe wystąpienia, otwarcie wystawy 150 -  LECIA POLSKIEGO SOKOŁA  oraz 130 -  LECIA ZAŁOŻENIA GNIAZDA W POZNANIU, wymiana poglądów, wspomnienia, pieśni sokole i patriotyczne.

  zobacz galerię

strona: