• Spotkanie promujące sport

  20.04.2018

  Dzisiaj na auli w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Maciejem Skrzypczakiem, który jest trenerem kajakarstwa w AZS AWF w Poznaniu.

  Na ciekawym spotkaniu, które odbyło się na 1. lekcji, pan Skrzypczak opowiadał o roli ćwiczeń dla naszego organizmu, które pozwalają wzmocnić kręgosłup, lepiej się poczuć fizycznie i wzmocnić poczucie własnej wartości. Należy ćwiczyć 12 godzin w tygodniu, aby zachować zdrową sylwetkę.

   Jak dowodził, dla wielu dzieci ćwiczenia siłowe nie są wskazane i powinny one ćwiczyć tylko pod własnym ciężarem. Jako odpowiednie ćwiczenia wskazał wykonywanie kilku serii pompek bez dodatkowego obciążenia.

  Pan Skrzypczak podkreślił również wagę ćwiczeń na basenie w okresie jesienno-zimowym. Nauczenie się pływania umożliwia radzenie sobie z oporem wody w czasie pływania na kanadyjce.

  Następnie nasz gość wyświetlił krótki filmik promujący Młodzieżowe Centrum Sportu miasta Poznania i zachęcił do treningów na kanadyjkach. Jak stwierdził, w tygodniu odbywają się 4 spotkania, a wskazana jest obecność na minimum 2-ch w tygodniu.

  Informacje związane z kosztami i treningami oraz dane kontaktowe do zapisów zostały umieszczone na ulotkach.

   

  Maria Bromberek

 • Wizyta arcybiskupa w naszej szkole

  We wtorek 17 kwietnia w naszej szkole gościł arcybiskup Stanisław Gądecki. Spotkaliśmy się o 11:40 w auli i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na przybycie Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa razem z, bedącymi gościnnie, dyrektor SP 59, panią Magdaleną Górecką, wicedyrektor Anną Pakurą, a także panią dyrektor Przedszkola "Calineczka" panią Agatą Bójewską .

  Nasz Gość został ciepło powitany przez uczniów: Maja Kuśta oraz Piotr Ignasiak z klasy VII wręczyli księdzu arcybiskupowi kwiaty, a uczniowie klas IV i V odegrali  na fletach utwór „Kochamy cię, Janie Pawle II”. Po nim odbył się występ uczennic klas IV i V, którego tematem były encykliki papieża Jana Pawła II. Część uczennic recytowała wiersze o dziełach papieża Polaka, a Weronika Kołodziejek i Martyna Początek z klasy V odczytywały krótkie wyjaśnienia związane z encyklikami. W ten sposób uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się o roli rozumu i wiary w nauczaniu Jana Pawła II, co stanowiło rozwinięcie głównego hasła tej uroczystości: „Wiara i rozum to dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy”. Nad wszystkim pieczę sprawowała pani Lucyna Wysocka, katechetka naszej szkoły.

  Po części artystycznej miało miejsce wystąpienie księdza arcybiskupa. Nasz Gość zwrócił się do uczniów, zadając pytania dzieciom z klas I-III. Tematem jego wystąpienia było wychowanie, jakiemu poddawani są młodzi ludzie.
  Arcybiskup stwierdził, że rozwój ten powinien trwać równolegle na trzech płaszczyznach - serca, rozumu i sumienia. Jak dowodził arcybiskup, wychowanie na płaszczyźnie serca ma miejsce w rodzinie, pod wpływem miłości dwojga rodziców. Rozwój rozumu dokonuje się w szkole, pod okiem czujnych pedagogów. Kształtowanie sumienia natomiast odbywa się w Kościele - podczas kazań, przyjmowania Sakramentów i uczestnictwa we Mszy świętej.
  Następnie ksiądz arcybiskup pobłogosławił społeczność naszej szkoły, po czym udał się na spotkanie z członkami grona pedagogicznego.

  Dziękujemy księdzu arcybiskupowi za wizytę, przekazanie ważnej nauki i błogosławieństwo, życząc wszelkiej pomyślności dla naszego drogiego Gościa.

  Maria Bromberek

 • Młodzieżowa ochotnicza Straż Pożarna Głuszyna

  Dziś naszą szkołę odwiedziła Młodzieżowa Ochotnicza Straż Pożarna. Każdy, kto ukończył 8 lat może się zapisać. Siedziba na Głuszynie koło kościoła. Pierwsze spotkanie z rodzicami 21 kwietnia 15.30. Możecie komuś uratować życie 😀 telefon kontaktowy 699 218 099

  Więcej zdjęć na naszym FB

  E. K.

 • Wycieczka edukacyjna na temat zdrowego żywienia – program TESCO

  W środę, 11 kwietnia, nasza szkoła brała udział w wycieczce, zorganizowanej w ramach programu zdrowego żywienia. Udaliśmy się do TESCO przy Mrągowskiej po to, aby dowiedzieć się co nieco o naszym organizmie, o sposobie jego odżywiania i produktach, które są dla nas właściwe.

  Klasy 6a i 6b, wraz z paniami Esterą Kociołek i Marią Bromberek, udały się na wycieczkę po działach spożywczych, gdzie szukały naklejek związanych ze zdrowym żywieniem, degustowały owoce, warzywa, bakalie równocześnie próbując odgadnąć ich gatunek. Uczniowie SP63 mieli również możliwość przekazania krótkiego komunikatu przez głośnik, rozwiązania zagadek o produktach spożywczych. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rozkodować znaczenia na jajkach, określić wartość odżywczą mąki oraz jak rozlokować produkty na półce w lodówce. Można było również zwiedzić magazyn, chłodnię, poznać tajniki zamawiania zakupów spożywczych przez Internet i samodzielnie skasować produkty na kasie samoobsługowej. Dużo zainteresowania wzbudziła również wyprawa do pokoju monitoringu, gdzie uczniowie mogli ręcznie sterować kamerą.

  Wycieczkę zwieńczyliśmy samodzielnym przygotowaniem posiłku – jogurtu naturalnego, do którego można było dorzucić truskawki, banany, borówki, nasiona słonecznika.

  Jako podsumowanie wycieczki, każdy z uczniów dostał książeczkę edukacyjną na temat zdrowego żywienia z ciekawymi informacjami, które z pewnością przydadzą się w życiu. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko je wypróbować w domowej kuchni.

  Zdjęcia na naszym FB.

   

  Maria Bromberek

 • WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO

  Oto długo oczekiwane wyniki III Międzyszkolnego Konkursu Dziennikarskiego na najlepszy reportaż  w tematyce "To wydarzyło się po sąsiedzku".

  Reportaże oceniało w składzie mgr Estera Kociołek (nauczyciel J. polskiego, bloggerka) oraz mgr Anna Kasprzak (Wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji, Wyłada przedmioty m. in. technologia informacyjna oraz  źródła informacji).Wszystkie prace były wyjątkowe i bardzo zróżnicowane. Naprawdę Jury miało twardy orzech do zgryzienia, jeżeli chodzi o wybór tych najlepszych. Przede wszystkim w ocenie pod uwagę braliśmy następujące kryteria:

  1. Zgodnosć pracy z tematem

  2. Ciekawe lub zaskakujące ujęcie teamtu

  3. Zgodność formy z gatunkiem wymaganym

  4. W kwestii fotoreportażu- własne zdjęcia, oraz umiejętne wplatanie ich w treść.

   

  Lista Laureatów:

  I Miejsce:

  Julia Górecka "Policyjna akcja" SP 63

  II Miejsce:

  Katarzyna Szczepańska "Życie atopika" SP 63

   Miejsce Mara Śliczner "Człowiek niejedno ma imię" SP 64

  III Miejsce:

  Agnieszka Klaczyńska "Martwe sklepy" SP 64

  Tymoteusz Przywecki "Betonowa Dżungla" SP 64

  Lilianna Klemens "Morsy Begery" SP 63

  Wyróżnienia:

  Zuzanna Tekieli "To wydazyło się po sąsiedzku" SP 20

  Wiktoria Marcinkowska "To wydarzyło się po sąsiedzku: O osiedlu i jego mieszkańcach" SP 64

  Maja Naleśnik "McDonalds- większe czy mniejsze zło?" SP 64

   

  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie sie w naszej Szkole Podstawowej nr 63 przy ul. Starołęckiej 142, 13 kwietnia o godziie 13.00. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami opiekunami po odbiór nagród.

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za tydzień!

  Estera Kociołek

   

  Nagrody nie będą wysyłane. Brak odbioru oznacza rezygnację z nagrody.

   

   

   

 • KIERMASZ WIELKANOCNY

  Kolejny raz Rada Rodziców, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zorganizowali Kiermasz Wielkanocny. Stosika kusiły różnorodnoscią i wiosennymi kolorami. Nie brakowało niczego: napojów, galaretek, ciast, babeczek, stroików, koszyczków, baranków, ozdób wielkaocnych, książek, biżuterii i innych ciekawostek. Okazyjnie mozna było nabyć niezwykłe rękodzieła. Każda klasa przygotowała swoje wyjatkowe i niepowtarzalne stanowisko.

  Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym Profilu FB, klikając TUTAJ

  E. Kociołek

 • WRĘCZAMY NAGRODY

  Konkursów u nas nie brakuje. Nauczyciele wszystkich przedmiotów wyznaczają różnego rodzaju zadania, w których nasi uczniowie mogą pokazać swoje talenty.

  Oto wyniki.


  "Ekomachina-prace z materialow wtornych":

  I-Ania Wlodarczak ,

  II- praca wspolna:Oliwia Krokowska, Adrian Nowak, Kacper Pigla,

  III- Marta Jadowska.


  Dokarmiamy ptaki:

  I- Jedrek Klessa,

  II-Lilka Klemens i Stas Ciesla (kl. IIIb),

  III-Julka Gorecka i Emilka Lubonska(IIIc),

  wyróżnienie - Ania Włodarczak z bratem Przemkiem z zerowki.
  Organizator pani M. Knosala.

  Nagrody koloraże z "Ksawerka" Jakub Nika oraz Oliwia Matysiak. Organizator E. Kociołek

  Nagrody za rzeźby z drutu:

  I miejsce Anna Maszewska,

  II miejsce Adrian Miśkiewicz, Kuba Wojciechowski oraz Maksymilian Styperek.

  Wyróżnienie: Kinga Górka oraz Wiktoria Wiechczyńska. Organizator pani Izabela Węgrzynowska.

  E.K.

 • WSPANIAŁA, RODZINNA SZKOŁA- NASZA SZKOŁA

  ZAPRASZAMY DO NASZEJ WYJĄTKOWEJ SZKOŁY
  IMIENIA KSAWEREGO ZAKRZEWSKIEGO W POZNANIU!

  To niezwykłe miejsce, które łączy w sobie wszystko, co najlepsze dla rozwoju i edukacji dzieci. Mała, rodzinna szkoła, gdzie każdemu dziecku nauczyciel może poświecić czas a jednocześnie każdy z naszych uczniów może kształcić swoje indywidualne zdolności czy talenty.

  Twoje dziecko nie zginie pośród wielu zimnych i obcych korytarzy. W naszej małej szkole dzieci są bezpieczne i mogą liczyć na ciepłą, rodzinną atmosferę.

  Tutaj nowoczesne metody edukacyjne, sprzęt multimedialny, dobrze wyposażone pracownie łączą się z doświadczeniem i tradycją. Wszystko to dzięki ambitnej, kreatywnej i nietuzinkowej kadrze pedagogicznej.

  Tylko w naszej szkole znajdziesz:
  • Przyjazne sale lekcyjne (w każdej projektor i komputer)
  • Gabinety przedmiotowe (specjalistyczne do przedmiotów ścisłych)
  • Salę komputerową
  • Dużą salę gimnastyczną
  • Bibliotekę pełną nowości, nie tylko lektur
  • Dwie świetlice, aby dzieci czuły się swobodnie
  • Stołówkę przy kuchni, wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu
  • Boisko
  • Kolorowe place zabaw

  Na terenie szkoły w ciągu roku szkolnego dzieci oprócz nauki mogą liczyć na liczne konkursy, wycieczki, warsztaty i zajęcia dodatkowe, zawody, wyjścia do kina, wyjścia do teatru, muzeów itp. Nauczyciele dbają, aby nauka była przede wszystkim wielką przygodą, nie przykrym obowiązkiem.

  Niektórzy mogli obejrzeć szkołę już 1 marca podczas Drzwi Otwartych. Jednak śmiało możecie Państwo odwiedzić nas także w innym terminie. Choćby on-line na naszym Profilu FB, na naszej stronie internetowej (tam również dokumenty do pobrania) czy na naszych Blogach nauczycielskich.

  Zapisy już trwają! Więcje zdjęć i tego, co dzieje się w naszej szkole można zobaczyć na naszym profilu klikajac tutaj.

  E.K.

 • FAŁSZERZE DZIEŁ SZTUKI

  Uczniowie klasy 6a oraz 6b mieli możliwość uczestniczyć w lekcji muzelanej Fałszerze Dzieł Sztuki w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Nieznane fakty, nowe pojecia, szukanie szczegółów i rozpoznowanie oryginału to tylko nieliczne z ciekawych atrakcji, które na nas czekały tego dania. Uczniowie mogli usłyszeć niezwykłej opowieści i dowiedzieć sie interesujących faktów z dzieciny kultury sztuki a nastepnie wzięli udział w drużynowej zabawie na terenie muzeum. Poznawali obrazy, autorów, odszukiwali fragmenty obrazów, ukłądali puzle, szukali opisów. Lekcje w Muzeum Narodowym są stanowczo za krótkie.

  Po wiecej zdjeć, jak zwykle, zapraszamy na profil szkoły na FB.

  E. K.

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DZIENNIKARSKI- DŁUŻSZY TERMIN

  Szanowni Państwo! Drodzy uczniowie!

  Ze względu na liczne sygnały od szkół w sprawie różnych terminów ekolekcji oraz zblizajacych sie Świat, termin nadsyłania prac został przedłużony do końca marca. Dziękujemy Szkołom, które nadesłały prace w terminie i zachęcamy wszystkich do udziału. Czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły konkursu można przeczytać tutaj.

  E. K.

 • PIĘĆ ZMYSŁÓW LEKCJA MUZEALNA

  Klasa IVc miała okazję wybrać się do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Okazało się, ze zwiedzanie Galerii pełnej obrazów jest nie tylko ciekawe ale pełne dodatkowych informacji o świecie, w jaki sposób go postrzegamy i jak postrzegają go inni. Uczniowie nie tylko podziwiali dzieła sztuki ale także wykonywali niezwykłe zadania wąchając, dotykając, oglądając, smakując i słuchając. A wszystko to w odniesieniu do niezwykłych i ponadczasowych dzieł sztuki. Mieliśmy nawet krótką lekcję języka migowego)

  Zdjęcia oraz film ( lekcja migowego) można jak zwykle obejrzć na naszym profilu  FB szkoły.

  E. K.

 • ROZSTRYGNIĘCIE SZKOLNYCH kONKURSÓW

  Ogłoszono wyniki dwóch konkursów organizowanych w klasach IV - VII. Konkurs na logo szkoły (organizatorzy, Panie Izabela Węgrzynowska oraz Estera Kociołek).

  I miejsca Zuzanna Przybył IVc
  II miejsce Alicja Dudziński IVa
  III miejsce Wojciech Pawlicki IV c

  Konkurs na najpiękniejsze opowiadanie o tematyce zimowej (organizowane przez panią E. Kociołek):

  I miejsce Julia Górecka VIa
  I miejsce Julia Siebert VIa
  II miejsce Marta Jadowska IV a
  III miejsce Jakub Gajewy VIa
  III miejsce Zuzanna Lesiuk VIa

  Konkurs z gazetki szkolnej na najpiękniejszy koloraż walentynkowy (p. E. Kociołek)
  Zofia Serożyńska V
  Oliwia Matysiak VI a

  Gratulujemy. Już wkrótce relacje z kolejnych rozstrzygnięć konkursów. Przypominamy, że trwa Międzyszkolny Konkurs Dziennikarski i przedłużony został termin oddawania prac do końca marca.
  E.K.

  Więcej zdjeć jak zwykle na profilu FB szkoły.

 • W 25 stycznia uczniowie klasy siódmej udali się na wycieczkę do Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego -PCSS, afiliowanego przy Instytucie Chemii Bioorganicznej  PAN. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią i rozwojem tego aktywnego centrum badawczego, które specjalizuje się m.in. w sieciach nowej generacji, mediach wysokiej rozdzielczości, aplikacjach i wizualizacjach naukowych, chmurach obliczeniowych, bibliotekach cyfrowych i bezpieczeństwie cybernetycznym oraz technologiach, aplikacjach i usługach dla społeczeństwa informacyjnego.

  Następnie mieliśmy okazję zajrzeć do różnych laboratoriów m.in. zobaczyć kino 8K, kamerę służącą do nagrywania filmów wysokiej rozdzielczości a także miejsce pracy informatyków odpowiedzialnych za pracę nad tymi filmami. Kolejnym było laboratorium dźwięku - automatycznego rozpoznawania i przetwarzania mowy polskiej na tekst. Tam podziwialiśmy akustycznie przygotowaną salę oraz różne rodzaje mikrofonów stosowane podczas pracy nad projektami. Odwiedziliśmy również laboratorium digitalizacji i fotografii cyfrowej. Mieliśmy również okazję zobaczyć superkomputery, czyli komputery dużej mocy, przeznaczone są one do zaawansowanych zastosowań wymagających bardzo dużych zasobów. Dowiedzieliśmy się, że nad prawidłowym funkcjonowaniem szerokiego spektrum usług PCSS czuwa Centrum Zarządzania. To miejsce w którym informatycy nadzorują pracę 24 godz. na dobę przez 365 dni w roku. Pomieszczenie które zwiedziliśmy wyposażone jest w system wielkoformatowej wizualizacji inaczej ścianę wideo. Wycieczka zakończyła się krótkim podsumowaniem. Uczniowie wzięli udział w konkursie, co uważniejsi mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w  pomoc w zorganizowaniu tej niezwykle ciekawej wyprawy.

  IW

  Galeria

 • PROJEKT INTERDYSCYPLINARNY OWOCE EGZOTYCZNE

  W ten piątek mieliśmy okazję przeprowadzić w klasie VI B Projekt Interdyscyplinarny "Owoce Egzotyczne". Autorami Projektu są Panie Małgorzata Leśniewicz i estera Kociołek. Nasi uczniowie mogli dotykać, wąchać, próbować i zjadać mało znane owoce egzotyczne. Ich zadaniem było dokładnie przebadanie obiektów opisu :) Pracowali w grupach zapoznając się między innymi z : piatją (smoczym owocem), papają, miechunką, liczi, mangostanem, marakują, mango, czerymoyą, orzechem kokosowym, karambolą. W grupach przygtowywali plakat na temat owocu, który uznali głosowaniem za najsmaczniejszy.

  W naszej szkole staramy się nie tylko sprawić, aby edukacja i nauczanie było ciekawe i atrakcyjne, ale przede wszystki przenieść terorię w praktykę jak tylko jest to możliwe. Poznawanie roślin i owoców na przyrodzie, tworzenie opisu przedmiotu? Czy można to połączyć! Oczywiscie, na naszych nauczycieli można pod tym względem zawsze liczyć.

  Więcej zdjeć mozecie zobaczyć w galerii na FB.

  E.K.

 • NOWY 2018 ROK

  Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie oraz Rodzice, kochani Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły! Z okazji Nowego 2018 Roku przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia powodzenia i spełnienia marzeń! Niech ten 2018 rok, który właśnie się rozpoczyna, będzie pełen radosnych przeżyć, dumy z osiąganych zadań i celów. Niech nasza współpraca będzie owocniejsza niż do tej pory, bo przecież razem tworzymy naszą wspaniałą szkołę!

  E.K.

 • WRĘCZANIE GRUDNIOWYCH NAGRÓD

  Cały stół książek, nagród i innych drobiazgów był jednym z głównych puktów zainteresowania ucznió podczas uroczystości 22 grudnia.

  Uczniowie, którzy brali udział w różnych konkursach otrzymali nagrody. Wręczyła je pani dyrektor Grażyna Kożuchowska. Były to między innymi nagrody w Konkursie Matematycznym (organizowały Pani K. Fogt oraz Pani I. Białasik), Plastycznym (organizowała pani M. Knosala), na kalendarz Adwentowy (pani I. Stypka), Konkurs Przyrodniczo- Biologiczny ( organizowała pani M. Leśniewicz) Konkursy z J.angielskiego (p.Monika Świtała) oraz konkurs na koloraż i wiersz o jesieni, (na koloraż konkurs częściowo rozstrzygnięty, nagrody jeszcze czekają, organizowała pani E. Kociołek). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

  Więcej zdjeć na naszym profilu F.B.

  E.K.

 • SZKOLNE JASEŁKA

  Nadszedł ten niezwykle uroczysty czas, kiedy nawet do naszej szkoły zajrzały Święta. Taka mniejsza uroczystość, czyli wigilie klasowe, jasełka i moc prezentów przy wspólnym, klasowym stole to nieodłączna tradycja naszych szkolnych murów!
  W tym roku pastorałki i jasełka przygotowały pani Marysia Pietrzak oraz pani Lucyna Wysocka. Piękne, tradycyjne i pełne uroku przedstawienie pełne było znanych wszystkim kolęd. Uczniowie przypomnieli historię narodzin Zbawiciela w małej stajence i cudownego czasu chwały i radości, który dzięki temu stał się udziałem wszystkich ludzi.

  Z tej okazji składamy Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia Świąteczne. Wesołych Świąt.

  Po wiecej zdjęć a nawet filmów zapraszamy na nasz profil F.B.

  E.K.

 • WIECZÓR "TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA"

  14grudnia  nasza szkoła podstawowa miała zaczyt gościć w swoich prograch seniorów ze Starołęki. Nasza sala wypełniła się po brzegi. Na wszystkich przybyłych czekał bufet oraz kawa i herbata. Specjalne słowo z ewangelii wygłosił nasz Proboszcz. następnie rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Grupę folklorystyczną taniec i spiew przygotowały panie M. Piasecka oraz M. Knosala. Tańce Mikołajów oraz flażolety przygotowała pani M. Pietrzak. Na koniec wystapiła grupa Pastorałek pod opieką pani Lucyny Wysockiej. Nad tym, aby nikomu nie zabrakło słodkich pierników, kawy czy herbaty czuwała klasa VI B pod opieką pani E. Kociołek.

  Mamy nadzieję, że tak miło spędzony czas na długo zostanie w pamięci naszych gości.

  Zdjęcia mozna obejrzeć na naszym profilu F.B.

  E. K.

 • W POSZUKIWANIU PRZYPRAW PIERNIKOWYCH

  Uczniowie klasy VIB pod opieką pani E. Kociołek i M. Lesniewicz mieli okazję odwiedzić Ogród Botaniczny w Poznaniu. Odnyła się tam szczególna lekcja pełna aromatów. Dowiedzieliśmy się z jakich skąłdników powstaje nasza świąteczna przyprawa piernikowa. Poznaliśmy rosliny, z których są wytwarzane jej składniki, z jakich części swiata pochodzą. Sama lekcja odbywała sie w dwóch etapach: poznawanie roslin w szklarniach oraz część warsztatowa z wąchaniem przypraw i ozdabianiem glinianego piernika. To była wyjątkowo pouczajaca lekcja w terenie!

  Więcej zdjeć można zobaczyć na naszym prosfilu FB.

  E. K.

 • NASZ ŁAŃCUCH NA TARGACH POZNAŃSKICH

  Nasz łańcuch świąteczny, przygotowany przez klasy od I do VII dołaczył do innych na Targach Poznańskich podczas Artystyczno - Świątecznych wystaw. Możemy być naparwdę dumni z jego długosci, uczniowie przygotowywali elementy w domu, na lekcjach, na korytarzu, samodzielnie, klasowo i w mniejszych grupach! Brawo My!

  Więcej zdjeć z przygotowań i samych targów jak zwykle na profilu FB naszej szkoły!

  E.K.

strona: