• Pedagog i psycholog

• Badania psychologiczno - pedagogiczne

• Placówką, która opiekuje się uczniami naszej szkoły jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 7 w Poznaniu na

ul. Świętego Antoniego 42

nr kontaktowy: (0-61) 872 10 50

Telefon Wsparcia: 691 199 955

Mail: poradnia7@op.pl

Psycholog badający to mgr Paulina Muszyńska – Kubiak, a pedagog to mgr Alina Szymaniak.

Rodzice, którzy chcieliby skorzystać z badań diagnostycznych swojego dziecka w związku z trudnościami w nauce, kontrolą emocji, zaburzeniami zachowania i innymi problemami, które ich niepokoją samodzielnie kontaktują się z sekretariatem poradni w celu umówienia terminu wizyty. Następnie rodzice kontaktują się z wychowawcą klasy dziecka z prośbą o przygotowanie stosownej opinii. Po przygotowaniu dokumentu rodzice odbierają go ze szkoły i dostarczają do poradni. Po wykonaniu badań w PPP7 rodzice odbierają wystawioną tam opinię/ orzeczenie i składają ją w sekretariacie szkoły.

Oferta Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 7:

1.Diagnozy psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne
          Nadal stacjonarnie diagnozujemy dzieci/uczniów potrzebujących pomocy w różnorodnych trudnościach: rozwojowych, edukacyjnych i emocjonalno-społecznych. Pracujemy w reżimie sanitarnym w trosce o Państwa rodzinę i naszych pracowników.

2. TELEFON WSPARCIA psychologiczno-pedagogicznego –

691 199 955

Wsparcia pod tym numerem udzielamy w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 12.00-17.00

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, jeśli potrzebujecie Państwo lub Wasze dzieci – rozmowy, konsultacji, porady, informacji, pokierowania do specjalistycznej pomocy.
          Uwaga! Pod tym numerem dyżurują wszyscy nasi specjaliści – nie jest to zatem telefon zaufania ani interwencji kryzysowej.

3.Dyżur Dyrektora Poradni

Dyrektor poradni dyżuruje w każdą środę w godz. 15.00-17.30
          Podczas dyżuru można:

- skorzystać z konsultacji,

- wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące dokumentacji czy współpracy z poradnią,

- złożyć dokumenty na Zespół Orzekający.

Zapraszam do kontaktu – Magdalena Rudzińska

4. Konsultacje i porady, bieżące wsparcie w rozwiązywaniu problemów uczniów - wszyscy nasi specjaliści udzielają na bieżąco wsparcia w problemach dzieci i młodzieży oraz ich rodzin poprzez:

Indywidualne konsultacje i porady (na terenie poradni, szkół i przedszkoli; telefoniczne)

Spotkania w celu ustalenia strategii pomocy i wsparcia (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)

Spotkania interwencyjne (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)

Spotkania o charakterze mediacyjnym (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)

Inne spotkania (według potrzeb: terapeutyczne, profilaktyczne w zakresie uzależnień, wspierające, w zakresie doradztwa zawodowego, coaching dla rodziców itp.)