Owoce i warzywa

Bądźmy zdrowi

W roku szkolnym 2010/2011 nasi uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Owoce w szkole",ważnej we współczesnym świecie, gdzie naukowcy i dietetycy biją na alarm, gdyż zwiększa się liczba dzieci otyłych. To właśnie dorośli, rodzice współpracujący z wychowawcami, powinni juz  dziś przedziwdziałać nieprawidłowym nawykom żywieniowym. Nie pozwólmy by dzieci miały nadwagę. Szczęśliwsze będą  pociechy szczupłe, bardziej sprawne fizycznie, łatwiej nawiązujące kontakt z rówieśnikami, są też oczy wiście mniej narażone na choroby.

W tym celu odbyło się w szkole szereg pogadanek, wystaw oraz działań promujących zdrowy styl życia, na który składają się prawidłowe odżywianie ruch na świeżym powietrzu i higieniczny sposób bycia, czyli dbanie o zdrowie.

Klasa druga wykonała sałatki owocowe, klasy pierwsze  zrobiły wystawy, na których zaprezentowano zdrowe produkty, w tym owoce i warzywa, a także te, których spożywać nie należy, ponieważ powodują otyłość i choroby.

W świetlicy odbyły się zajęcia promujące zdrowy styl życia, był to pokaż multimedialny i wykonanie plakatów, zachęcających do spożywania posiłków smacznych i zdrowych, zawierających witaminy; ograniczając w sposób świadomy wizyty w tzw. fast foodach.

Całości dopełniły gazetki klasowe o zdrowym stylu życia, oparte m.in. na piramidzie żywieniowej, na której uczniowie, po uzyskaniu pełnych informacji, umieszczali produkty w odpowiednich miejscach i proporcjach.

W roku szkolnym 2011-2012 będzie kontynuacja tej bardzo potrzebnej akcji.

Nowa galeria

obejrzyj galerię