• O nas

MISJA SZKOŁY

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż.”

(Janusz Korczak)

Naszym zamiarem jest kształcenie i wychowanie uczniów odpowiedzialnych. Chcemy wyposażyć ich w taką wiedzę, umiejętności i kompetencje, aby stali się świadomymi, wrażliwymi i dobrymi ludźmi propagującymi zdrowy styl życia, postawy prozdrowotne i proekologiczne. Wartościami, którymi się kierujemy są: szacunek, tolerancja i zaufanie wobec innych. Chcemy, aby nasi uczniowie byli otwarci na współpracę, odpowiedzialni, samodzielni i refleksyjni. Dążymy do tego, by każdy z naszych uczniów indywidualnie i zespołowo doświadczał smaku sukcesu, ale również nauczył się przyjmować porażki, przygotowując się do pełnego i aktywnego życia.

WIZJA SZKOŁY

Pragniemy, by nasza szkoła stała się wspólnotą ludzi przyjaznych, dobrze przygotowanych, zaangażowanych, realizujących swoje marzenia i aspiracje. Zamierzamy osiągnąć ten cel poprzez:

K - kształtowanie odpowiedzialności, samodzielności i współdziałania

S - szanowanie i tolerancje wobec drugiego człowieka

A - aktywne uczestniczenie w procesie wychowania

W - współpracę z rodzicami przy realizowaniu procesów dydaktyczno-wychowawczych

- efektywne przygotowanie do następnego etapu edukacyjnego

- realizowanie projektów i innowacji pedagogicznych projektowanych przez nauczycieli szkoły

- eliminowanie stresu związanego z podejmowaniem codziennych obowiązków szkolnych dzięki podejmowaniu działań przez pedagoga i psychologa szkolnego

- kształtowanie uniwersalnego systemu wartości.

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia