Oj, dzieje się w naszej szkole, dzieje…. A to za sprawą niecodziennych metod stosowanych na różnych lekcjach. Tak też było i tym razem podczas lekcji języka polskiego w klasie 4a i 4b.
Uczniowie z klasy 4a i z klasy 4b wykorzystali swe zdolności manualne, biorąc udział w kolejnym projekcie, tym razem dotyczącym baśni. Za pomocą metody dramy wcielili się w wybraną przez siebie postać z baśni. Ustalili, kto wykona dekorację, przygotuje efekty specjalnie w postaci średniowiecznej muzyki, stroje.
I tak powstał nie lada teatrzyk, w którym główną rolę odegrała – no wiadomo – księżniczka na ziarnku grochu! Historia ta pokazała, że w życiu warto być tolerancyjnym, należy codziennie służyć innym i okazywać radość. „Cieszy nas fakt, że tekst możne nas bawić, że nauka języka polskiego wcale nie musi być nudna,
a czytanie lektur sprawia nam radość i zadowolenie” – mówili uczniowie po lekcji.
Poprzez zastosowanie metody dramy nauczyciel chciał uświadomić uczniom, iż można uczyć empatii
i wrażliwości; pobudzać wyobraźnię, która z kolei pozwala kształtować umiejętność pracy w grupie rówieśniczej. Uczeń, poprzez doświadczenie i przeżywanie, „uczy się rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji indywidualnych, umiejętności oceny” – pisał E. Szymik w publikacji: „Znaczenie dramy w procesie wychowania”.