Dawno, dawno temu a było to w 11 marca br. udaliśmy się na warsztaty na Politechnikę Poznańską na Wydział Odlewnictwa i Tworzyw Sztucznych. Wiele już zostało o tym wydarzeniu napisane wcześniej na naszej stronie, jednak jest jeszcze kilka informacji, którymi należałoby się pochwalić.
W naszej szkole został zorganizowany konkurs na "Najciekawszą pracę wykonaną z drutu". Skąd ten pomysł?
Hm… skoro grzecznościowo udało się zorganizować warsztaty tam, gdzie z metalami za pan brat pomyślałam, że w nawiązaniu dobrej współpracy pomoże nam pamiątka, którą po sobie zostawimy. Stąd i pomysł na konkurs. Zwycięzcy konkursu w podziękowaniu za poświęcony czas i zaangażowanie mogli przekazać własnoręcznie wykonane arcydzieła. Komu?
Oczywiście osobie, dzięki której otrzymaliśmy zgodę na te niezwykłe warsztaty kierownikowi Zakładu Odlewnictwa prof. dr hab. inż. Jackowi Jackowskiego oraz dr inż. Krzysztofowi Grześkowiakowi – osobie, która włożyła wiele wysiłku aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Pan Krzysztof z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem prowadził warsztaty. Emocji było naprawdę sporo tym bardziej, że wręczenie nagród za zajęcie dwóch pierwszych miejsc oraz miejsca drugiego odbyło się właśnie w Zakładzie Odlewnictwa. Zatem z rąk profesora Jacka Jackowskiego Klaudia Głaczyńska oraz Rafał Świerczyński za I miejsce, a Filip Bryska za II miejsce otrzymali dyplom, nagrodę książkową oraz co cenniejsze życzenia i gratulacje.
Wszyscy, którzy uczestniczyli w wycieczce wiedzą również, że i Wydział Tworzyw Sztucznych ma swoje sposoby na zainteresowanie najbardziej znudzonych uczniów. Właśnie tam nasze wszystkie zmysły … no może nie wszystkie ;) uczestniczyły w rozszyfrowywaniu zagadki, którą przygotowała dla nas . Tu również nasi uczniowie błysnęli swoimi zdolnościami. W podziękowaniu zostawiliśmy piękny organizer na biurko wykonany prze Filipa Bryskę. Praca Filipa jako najbardziej kreatywna i estetyczna, została wybrana spośród innych prac, które chętni uczniowie wykonali w domu. Myślę, że najlepszym podsumowaniem zajęć, są wrażenia dzieci opisane we wczesniejszym artykule z tej wycieczki.
To tyle tytułem uzupełnienia.
Bardzo dziękujemy prof. dr hab. inż. Jackowi Jackowskiemu, dr inż. Krzysztofowi Grześkowiakowi oraz dr inż. Kindze Mencel za poświęcony czas ale przede wszystkim za umożliwienie naszej młodzieży poszerzania wiedzy o otaczającym je świecie.
I.W.
Zobacz co się działo w odlewnictwie
Zobacz co się działo w tworzywach