• Recytatorski Konkurs Patriotyczny „To nasza Ojczyzna"

• Listopad upływa w bibliotece również w biało-czerwonych barwach. Dowiedli tego uczniowie klas 1-3, biorąc udział w Recytatorskim Konkursie Patriotycznym „To nasza Ojczyzna".

Swoją deklamacją, strojami i rekwizytami pokazali, że rozumieją znaczenie słowa patriotyzm, choć są jeszcze bardzo młodzi.

Wszystkim Uczestnikom gratuluję pokonania tremy oraz przepięknych występów, a Wychowawcy klasy 2b dziękuję za zaangażowanie!

• Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

• W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia uczniowie i rodzice uczestniczyli w foto akcji „Czytam swojemu Misiowi". Fotografującym i Fotografowanym bardzo dziękuję za udział, a wszystkich zapraszam do wirtualnej galerii.

Z tej okazji również odbyły się spotkania w bibliotece, w których uczestniczyły klasy 1b, 2b i 3a wraz z wychowawcami.

Dzieci miały możliwość poznać historię owego święta oraz książkowe perypetie Paddingtona i Misia Uszatka. Opowiadały o bohaterach wybranych lektur i bajek o niedźwiadkach, a także pochwaliły się swoimi ulubieńcami, zaś parapet w sali drugiej b zamienił się w prawdziwą Misiową Krainę!

Ponadto uczennice z 4a i 4b wykonały dla swoich kolegów i koleżanek z klas 0-3 wyjątkowe laurki.

Nauczycielom i Dzieciom dziękuję za przytulne przedpołudnia, a Czwartoklasistkom za pomoc!

• Rocznica Uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka

• 20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Deklaracja praw dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju.

Uczniowie naszej szkoły poznają prawa dziecka, ale mają również świadomość swoich obowiązków.

• Sukces uczniów Naszej Szkoły!

• Poznański Szkolny Związek Sportowy jest organizatorem Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W sobotę, w ramach Igrzysk odbył się drużynowy turniej szachowy, w którym wzięły udział dwa zespoły z SP63. Naszą Szkołę reprezentowali: Witek Klemens (3b), Wojtek Belina (3b), Luiza Michalska (4a), Bartek Nika (4b), Przemek Włodarczak (4a)-kapitan drużyny dzieci, Szymek Gęsicki (6a), Tomek Maciejewski (7a), Bogusia Gęsicka (8b), Paweł Borkowski (8b) i Jakub Cieśla (8b) - kapitan drużyny młodzieży.

Młodsi dzielnie stawiali czoła przeciwnikom i zdobywali doświadczenia.

Grupa starsza w pełni wykorzystała swoje umiejętności i w pięknym stylu wywalczyła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Paweł Borkowski zdobył tytuł najlepszego zawodnika pierwszej szachownicy.

Szachy wydają się mało dynamiczną grą, ale to tylko pozory. Królewska gra dostarczyła wielu wspaniałych emocji. Opanowanie i sportowa postawa naszych szachistów budzą podziw i są powodem do dumy.

Gratulujemy i dziękujemy bardzo za dobry przykład i kolejny piękny puchar.

• Dzień Postaci z Bajki

• Z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajki miałam przyjemność odwiedzić klasy: 1a, 2b i 3b. Dzięki koleżankom z 6a i 7a (Bardzo dziękuję za zaangażowanie!) dzieci, przebrane w wyjątkowe kostiumy, poznały m.in. baśń o Roszpunce, a następnie rozwiązywały zagadki, opowiadały o swoich ulubionych bajkach i kolorowały portrety znanych bohaterów.

Wychowawcom oraz Uczniom dziękuję za wspólnie spędzony czas!

• Narodowe Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości wybrzmiało w Naszej Szkole Mazurkiem Dąbrowskiego, odśpiewanym w ramach akcji MEiN #SzkołaDo Hymnu. Dzieci, pod okiem nauczycieli, rozwiązywały krzyżówki, quizy i inne zadania o tematyce patriotycznej. Uczniowie wykonali okolicznościowe gazetki i zaśpiewali wybrane pieśni patriotyczne. Wspólne zaangażowanie przyniosło wiele cennych i wzruszających chwil.