• Przychodzi pierwszoklasista do biblioteki…

• Wrzesień to początek nowego roku szkolnego i czas, kiedy warto rozpocząć coś nowego. W tym tygodniu pierwszoklasiści zaczęli swoją przygodę z biblioteką szkolną. Rozmawialiśmy o zaletach odwiedzania tego miejsca oraz panujących tu zasadach. Chłopcy i dziewczynki prawidłowo rozpoznawali bohaterów książek dla dzieci i – mam nadzieję – nie po raz ostatni zajrzeli do Krainy Wiedzy i Zabawy!

Wychowawcom oraz Uczniom dziękuję za wspólnie spędzony czas!

• Kampanii Społecznej "Szkoła od nowa"

• Nasza Szkoła dołączyła do Kampanii Społecznej Szkoła od nowa. Eksperci w zakresie psychologii, pedagogiki i zdrowia psychicznego zdając sobie sprawę, że edukacja zdalna wpłynęła zakłócająco na rozwój społeczno-emocjonalny oraz zdrowie psychiczne młodych ludzi, wypracowała rozwiązania, które mają pomóc dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom i nauczycielom w powrocie do szkoły.

• Witajcie, Przedszkolaki!

• 20 września przypada Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji miałam przyjemność spotkać się z dziećmi  z grup "0" a i "0"b oraz ich wychowawcami podczas zajęć czytelniczych.

Przyszli uczniowie wysłuchali opowieści o życiu przedszkolaków, poznali bibliotekę i z ożywieniem dyskutowali o tym, co ważne dla zerówkowicza i czytelnika.

Nauczycielom i Dzieciom dziękuję za przemiłe, pełne uśmiechu przedpołudnia!

• Ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców

• Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.