• „Wyruszamy w Kosmos”

• Zajęcia w kl. 5a i 5b

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie kl. 5a i 5b zrealizowali zajęcia „Wyruszamy Kosmos”.

Podczas ich realizacji uczniowie prowadzili doświadczenia i obserwacje, które przybliżyły im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznali planety Układu Słonecznego, dowiedzieli się kilku ciekawostek nas temat pierwszych ludzi lądujących na Księżycu, spróbowali zaobserwować spadające gwiazdy. Projekt dotyczył różnych dziedzin, np.: przyrody, matematyki, plastyki, techniki, muzyki. Pozwolił rozwijać ciekawość poznawczą dzieci a nade wszystko – uczy podejścia holistycznego do tematu.

Lekcje to czas pełen eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych. Podczas realizacji tego projektu uczniowie rozbudzili swoją wyobraźnię, trenowali pracę w grupie i prezentowanie swoich wypowiedzi na forum,  ucząc się szacunku wobec zdania innych.

Etapy naszej realizacji projektu

•           Jak skutecznie działać w zespole?

Następnie podjęliśmy się realizacji lekcji tematycznych, związanych z tematem projektu. Wykonywaliśmy je w dowolnej kolejności:

•           Ile planet ma Układ Słoneczny?

•           Czy gwiazdy naprawdę spadają?

•           Dlaczego Księżyc wygląda czasem jak rogalik?

•           Dlaczego jabłko spada?

•           Dlaczego istnieją strefy czasowe?

•           Ile kosztuje lot międzyplanetarny?

•           Jak zbudować rakietę kosmiczną?

•           Jak zaprojektować strój kosmonauty?

Lekcje przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy uczniowie ocenili je najwyżej na swoich opiniometrach. Uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

• Ogólnopolska Akcja Ekologiczna

• „Nie wyrzucaj-wymień puste na pełne”

Wznawiamy akcję ekologiczną KLEJU AMOS

„Nie wyrzucaj-wymień puste na pełne”.

Polega ona na zebraniu 120 pustych tubek po kleju AMOS.
              W zamian za to szkoła otrzyma 30 nowych klejów w sztyfcie AMOS.

Wystarczy wrzucić puste opakowanie po kleju Amos do wyznaczonego pudełka, które znajduje się w holu szkoły.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej zbiórki.  Dzięki temu uświadamiamy, jak ważny jest recykling w dzisiejszych czasach.

Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

Dbajmy wspólnie o naszą planetę!!!