• „Ksawerek” czyta dzieciom

• W szkolnych obchodach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom wzięły udział klasy: 0a, 0b, 1a, 1b, 2a i 2b. Tegoroczne hasło „Polscy autorzy dla klimatu!" stało się okazją do poznania m.in. książki „Smog w centrum miasta" oraz dyskusji na temat tego, jak możemy dbać o środowisko i jak wiele znaczeń posiada wyraz „klimat", np. atmosfera panująca w klasie, o którą warto dbać.

Wychowawcom i Uczniom dziękuję za cenne chwile i ważne przemyślenia!

• Zbiórka karmy dla Schroniska

• Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Dziś opiekunowie projektu klas siódmych "Karma wraca" odwiedzili Schronisko i odebrali podziękowania. Pracownica schroniska opowiedziała uczniom jak funkcjonuje to miejsce i jak dba się o zapewnienie najlepszych warunków zwierzakom w trudnej sytuacji. Wszystkich którzy planują i marzą o zaopiekowaniu się czworonogiem zachęcamy do odwiedzenia strony: schronisko.com

• Pakiet informacyjny

• Szanowni Państwo!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pakietem informacyjnym w języku polskim i ukraińskim zawierającym najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania naszej szkoły i polskiego systemu edukacji. Zapraszamy do lektury 😊

Z poważaniem,

Zofia Mac i Elżbieta Pleskacz

Пані та панове!

Пропонуємо ознайомитися з інформаційним пакетом польською та українською мовами, який містить найважливішу інформацію про функціонування нашої школи та польської системи освіти. Запрошуємо до прочитання 😊

З повагою,

Зофія Мак і Ельжбета Плескач

• Laury dla SP 63

• 12 maja odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Czwartoklasiści z „Ksawerka" zachwycili jury swoją deklamacją w zaciszu biblioteki, zajmując pierwsze i trzecie miejsce.

Gratuluję!!!

• VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

• W ramach Tygodnia Bibliotek odwiedziliśmy kolejny zakątek – krainę prozy. Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w akcji Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady. Dzieci z klas: 0a, 0b, 4b i 5a poznały postać Małgorzaty Musierowicz oraz fragmenty jej cyklu powieściowego o rodzinie Borejków – te zabawne i te pouczające. Następnie odbyły podróż po literackiej mapie Poznania i pokazały, że wiedzą, jak traktować swoich czworonożnych przyjaciół.

Wychowawcom i Uczniom dziękuję za pełne emocji spotkania!

• Majowa Gala Pięknego Czytania

• Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. To ona bowiem otwiera drzwido niezwykłego świata literatury, m.in. krainy poezji. Z tej okazji uczniowie z klas: 1b, 2b, 3b i 4a zajrzelido biblioteki, by podczas Majowej Gali Pięknego Czytania poznać sylwetkę i twórczość Marii Konopnickiej, patronki 2022 roku. Następnie udowodnili, że głośna lektura wierszy poetki to spore wyzwanie, z którym poradzili sobie śpiewająco! Ich rówieśnicy z Ukrainy mogli z kolei zaprezentować, jak brzmią utwory  dla dzieci i młodzieżyw ich języku ojczystym.

Nauczycielom dziękuję za wyjątkowe spotkania, a Uczniom gratuluję odwagi w mierzeniu się z dziewiętnastowieczną polszczyzną!