• Aktualności

            • Konkurs Recytatorski "Zimowe Poezjobranie"

            • Dzisiaj czwartoklasistki przedstawiły swoją interpretację wybranych wierszy Lecha Konopińskiego podczas szkolnego etapu Miejskiego Konkursu Recytatorskiego "Zimowe Poezjobranie".

              Polonistkom uczącym w klasach czwartych bardzo dziękuję za zaangażowanie,  a Deklamatorkom gratuluję przepięknych występów!

              Wyniki zostaną podane przez Librus.

              Laureatki będą reprezentować "Ksawerka" w grudniowym finale, w Szkole Podstawowej nr 25 w Poznaniu.

              Nauczyciel bibliotekarz

               

            • Zaczytana Przerwa

            • W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w czytelniczej akcji społecznej "Zaczytana Przerwa", organizowanej przez Fundację Aitwar.

              Uczniowie z klas: 0a, 0b, 1a, 1b, 2b, 3a, 3b, 5a i 8a mieli okazję głośno poczytać lub wysłuchać m.in. legend o smoku wawelskim, poznańskim trębaczu oraz o Lechu, Czechu i Rusie, a także podyskutować, ile kryje się w nich prawdy. Ósmoklasiści, dzięki interesującej prezentacji swoich koleżanek (Dziewczyny, dziękuję!), mogli poznać niezwykłą książkę – "Bestiariusz słowiański". Natomiast pierwszoklasiści, pod okiem Nauczyciela plastyki (któremu dziękuję za zaangażowanie) pracowali nad portretami smoka spod Wawelu.

              Nauczycielom i Uczniom serdecznie dziękuję za wspólną lekturę i rozmowę i zachęcam do dalszego sięgania po utwory z kręgu kultury słowiańskiej!

              Nauczyciel bibliotekarz

               

            • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ”

            • W roku szkolnym 2021/2022 klasa III A wraz z wychowawcą mgr Martą Klichowską bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ”.

               

              OPIS PROJEKTU:

              Postacią przewodnią projektu jest małpka Iwona, która jest strażniczką szlachetnych zachowań, przestrzegania zasad zdrowego żywienia oraz dbania o przyrodę. W poszczególne dni będzie tłumaczyła, jak być grzecznym, jak żyć zdrowo, jak żyć w zgodzie z naturą.

              Projekt składa się z trzech modułów tematycznych:

              I Moduł SZLACHETNOŚĆ

              II Moduł ZDROWIE

              III Moduł PRZYRODA

               

              CELE PROJEKTU:

              -kształtowanie postaw szlachetności,

              -kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie,

              -rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne,

              -integracja zespołu przedszkolnego/klasowego,

              -współpraca placówek oświatowych.

               

              Projekt uwzględnia podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 w zakresie:

              1. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

              2. Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

               

            • Akcja „Podaruj wiersz”

            • Nasza szkoła już po raz drugi podążyła śladem akcji „Podaruj wiersz", zorganizowanej przez Fundację Herberta. Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie z klasy 2b i 3a pisali listy, wplatając w nie wybrane utwory polskich poetów, a następnie w przepięknie ozdobionych przez siebie kopertach wręczyli je przedszkolakom oraz pierwszoklasistom, by w ten sposób powitać ich w SP 63.

              Nauczycielom i Dzieciom serdecznie dziękuję za udział  i zaangażowanie! 🙂

              Nauczyciel bibliotekarz

            • Kampania społeczna ,,Szkoła od nowa''

            • Szanowni Państwo,

              Zgodnie z zapowiedzią zamieszczamy materiały kampanii ,,Szkoła od nowa'' zawierające praktyczne wskazówki dla uczniów i rodziców borykających się z różnymi trudnościami związanymi z powrotem do szkoły po okresie nauki zdalnej. Mam nadzieję, że znajdą w nich Państwo odpowiedzi na nurtujące Was pytania i wątpliwości.

              W każdej chwili zapraszamy również do osobistego kontaktu ze szkolnymi specjalistami - psychologiem i pedagogiem szkolnym w ramach dyżuru dla rodziców (informacje w zakładce psycholog/ pedagog) lub poprzez dziennik Librus.

              Elżbieta Pleskacz - psycholog szkolny

            • Przerwa na czytanie

            • Tydzień rozpoczęty od Dnia Głośnego Czytania można było zakończyć wyłącznie II Międzynarodową edycją VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu                  w liczbie osób czytających na przerwie"! Dlatego 1 października SP 63 – już po raz drugi – włączyła się w obchody wydarzenia zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

              Lekturze oddali się zarówno Pan Dyrektor, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, jak i uczniowie klas 0-8. Wśród książek zagościły m.in.: „Balladyna”, „Mały Książę”, „Dziewczynka, która wypiła księżyc” i „Zielone piórko Zbigniewa”.

              Mimo że czytaniu poświęcono zaledwie ułamek czasu, wierzę, że szkolna społeczność na tym nie poprzestanie.

              Wszystkim Pracownikom Szkoły oraz Uczniom (w sumie 309 osobom!) bardzo dziękuję za udział w akcji!

              Nauczyciel bibliotekarz

              PS Nietypowy członek grona Zaczytanych dowodzi, żelektura nie zna pojęcia granicy (ani gatunkowej, ani czasowej 😉)

            • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            • 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła przyłączyła się do jego obchodów podczas dwudniowych spotkań z lekturą. Uczniowie z klas: 0A, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4B, 6A, 7A, 7B, 7C i 8Bmieli okazjęposłuchać lub poczytać samodzielnie. W repertuarze pojawiły się takie pozycje, jak „Mały bóbr się zgubił”, „Klub poszukiwaczy przygód” czy „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Ósmoklasiści uczcili to święto w sposób szczególny – odczytaniem „Balladyny” z podziałem na role, a siódmoklasiści zmierzyli się z trudnym językiem Żeromskiego.

              Nauczycielom oraz Uczniom dziękuję za wspólnie spędzony czas. Wszystkich zaś zapraszam do przygody z książką… nie tylko tego dnia! 😊

              Nauczyciel bibliotekarz