• Dzień Czytania Tolkiena

• Przypadający 25 marca Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena nasza szkoła obchodziła przez cztery dni. W ramach tego święta bibliotekę odwiedziły klasy: 2b, 4a, 4b, 6a, 7b, 8a i 8b. Miały one okazję obejrzeć wystawę powieści pisarza, poznać niektóre fakty z jego życia oraz jego twórczość. Młodzież mogła się dowiedzieć, że spod pióra Tolkiena wyszły również… bajki! Nie obyło się bez głośnej lektury fragmentów utworów znanego filologa i książek wybranych przez uczestników, a także dyskusji m.in. na temat fantastyki  – tej na papierze i na ekranie. Zwieńczenie cyklu spotkań stanowiła galeria barwnych prac drugoklasistów.

Nauczycielom i Uczniom dziękuję za Fantastyczne chwile!

• W lirycznej krainie Brzechwy

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji odbył się II Festiwal Poezji Jana Brzechwy, patrona naszej biblioteki. Uczniowie z klasy 1b, 2b i 3a urzekli publiczność recytacją takich utworów, jak „Leń”, „Kaczka Dziwaczka” czy „Katar”, niejednokrotnie rozśmieszając do łez – deklamacją, kostiumem, rekwizytami, a nawet śpiewem! Dzieci z grupy 0a i 0b natomiast wysłuchały m.in. wiersza „Na straganie”, pokazując, że twórczość Brzechwy nie jest im obca i że same potrafią wyjaśnić, czym jest poezja!

Nauczycielom oraz Uczniom dziękuję za przemiłe, pełne liryzmu i uśmiechu przedpołudnia!

• Akcja Zaczytane Motyle dla Hospicjum

• Z okazji przypadającego 21 marca Dnia Motyla do pacjentów Hospicjum Palium pofrunęło 128 barwnych prac wykonanych przez członków społeczności naszej Szkoły w domu oraz podczas zajęć.

Motylodawcom– Nauczycielom, Rodzicom i – przede wszystkim - Uczniom klas 0-8 -

bardzo dziękuję za serce i zaangażowanie!