• Akcja Żonkile

• Po raz kolejny nasza Szkoła wzięła udział w organizowanej przez Muzeum POLIN akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.

W jej ramach odbyły się lekcje plastyki i zajęcia świetlicowe, podczas których wykonano przepiękne kwiaty – symbol owego wydarzenia, oraz lekcje historii w klasach 7-8. Dzieci z 3a uczestniczyły w warsztatach czytelniczych poświęconych utworowi Z. Staneckiej „Pamięć drobinek". Tekst ten wywołał dyskusję m.in. na temat wartości wspomnień, mądrości i istotnej roli babć i dziadków w każdej rodzinie.

Załączam podziękowania dla naszej Szkoły przesłane przez Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,  a Nauczycielom i Uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie!

Podziekowania_od_dyrektora_Muzeum_POLIN.pdf

• Wielkanocne odruchy serca

• W ramach akcji: „Wielkanocna kartka pełna mocy" oraz "Pisanka pełna radości"do rąk pacjentów i pracowników Hospicjum Palium trafiły dziś kartki świąteczne, pisanki oraz ozdoby wykonane podczas lekcji, zajęć świetlicowych i przedszkolnych, a także w domu – pomysłowe, oryginalne i barwne.

Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom bardzo dziękuję za OGROMNE ZAANGAŻOWANIE!

Jest moc!

• Urodziny Hansa Christiana Andersena

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w bibliotece gościły klasy: 0a, 0b, 1b, 2b i 3b. Uczniowie mogli dowiedzieć się, że data owego święta – 2 kwietnia –upamiętnia dzień urodzin H. Ch. Andersena, poznać fakty z biografii tego baśniopisarza, a także poczytać i porozmawiać o swoich ulubionych utworach.

Nauczycielom i Dzieciom serdecznie dziękuję za udział!